Сьогодні, 20 листопада, ми вперше відзначаємо Всесвітній день дитини разом із усією міжнародною спільнотою.
“Саме цього дня 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини — документ, що визначив світові стандарти захисту дитинства. Історія цього дня бере свій початок з 1949 року — з реакції на повоєнну трагедію, коли після Другої світової війни тисячі дітей залишилися без батьківського піклування.
У час повномасштабної війни, цей день набув для України особливого значення. Наші діти щодня проживають дитинство, яке мало б бути безтурботним – в укриттях, під звуки сирен, у тривогах і випробуваннях.
Сьогодні ми дякуємо всім, хто щодня працює задля захисту дитинства: освітянам, медикам, соціальним працівникам, волонтерам, правоохоронцям, громадським організаціям. Дякуємо батькам, які тримають свої родини попри всі труднощі. І низький уклін нашим військовим — за те, що виборюють для маленьких українців право на розвиток, якісну освіту та гідне майбутнє у рідній країні”, – йдеться у привітанні мера.