Правець — це гостре інфекційне захворювання, яке викликається анаеробною, грампозитивною правцевою паличкою. Особливістю збудника є здатність упродовж тривалого періоду залишатися життєздатним утворюючи спори. Найчастіше ці бактерії живуть у ґрунті і кишковому тракті тварин.
Правцем можна заразитися, коли спори бактерій, що викликають хворобу, потраплять до відкритих ран у вигляді подряпин, порізів, опіків, через укуси тварин.
Ризик інфікуватися правцем влітку дуже зростає як для дітей, так і дорослих. Діти більше часу проводять на вулиці, бігають та граються на дитячих майданчиках, і можуть поранитися швидше, ніж в інший період року. Робота на городі чи у саду також може нести ризики інфікуватися хворобою.
У період воєнного стану питання інфікування є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я як військовослужбовців, так і цивільного населення. Спори правця є всюди, а ризик отримати травму зростає. Найменша подряпина чи опік можуть стати вхідними воротами інфекції.
Ця хвороба дуже небезпечна. Без медичної допомоги смерть від правця наступає у 100% випадків, проте навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10 до 70%. Це залежить від лікування, віку, загального стану здоров’я людини, яка інфікувалася. Тому дуже важливо вчасно вакцинуватись, щоб сформувати імунітет та знизити ризик виникнення захворювання.
Щеплення для профілактики правця проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення). Ревакцинація проводиться в 6 і 16 років. Далі вакцину проти правця вводять кожні 10 років для всього дорослого населення. Якщо в дитинстві людина не вакцинувалась, їй необхідно отримати як мінімум три дози вакцини – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя. Вакцина для профілактики правця безоплатна, її закуповують за державні кошти.
Як повідомили у міському управлінні охорони здоров’я, на сьогоднішній день Камянське повністю забезпечене вакцинами на екстрений випадок. Тобто, якщо у хворого виявлені підозри чи ознаки цього захворювання, або є поранення чи відкриті травми, то він може отримати необхідну вакцину у міській лікарні швидкої допомоги або у травмпункті ЦПМСД № 3 (колишня лікарня «Вагонників»).
Збережіть здоров’я своє та своїх дітей – зверніться до вашого сімейного лікаря або у медичний заклад місцевості, де ви зараз перебуваєте щоб отримати вакцинацію відповідно до календаря щеплень! Послугу з вакцинації Вам мають надати незалежно від того, чи підписана декларація.
КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту»
Про це повідомив мер Андрій Білоусов. "Сьогодні ми відзначаємо першу річницю роботи Центру життєстійкості «Місце…
Мешканці Кам’янського звернули увагу на те, що популярний дитячий ігровий майданчик, розташований у центрі міста на…
18 травня актори Театру ім. Лесі Українки виїжджали на одноденні гастролі до Запоріжжя, де на…
24 травня у Кам’янському пройде спортивно-масовий захід “Велодень 2025”. Цьогорічна подія об’єднає юних учасників на…
У рамках реалізації молодіжної політики у Кам’янському заснували Об’єднання учнівського самоврядування — новий підрозділ Молодіжної…
Фільм Сари Джесіки Паркер "Перший ряд" про українську балетну трупу та ветерана війни Олександра Терена…