Норми Закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо.
Серед основних нововведень Закону можна виділити такі:
З 11 липня 2022 року Законом запроваджуються додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:
Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну стає заборонено на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.
Новації звужують перелік громадських місць, в яких дозволяється паління, а також визначають об’єкти, де куріння дозволяється лише за умови відведення для цього спеціальних місць.
Заборона стосуватиметься не лише сигарет і сигар, а й електронних сигарет та кальяну. Відтепер не дозволятиметься й паління на зупинках маршрутних транспортних засобів. Під певне обмеження потрапляють приміщення закладів культури, органів державної влади та місцевого самоврядування, інших державних установ та спортивні споруди.
У приміщеннях готелів, гуртожитків, в аеропортах та на вокзалах курити відтепер можна буде лише в спеціально відведених для цього місцях. Й останні не повинні перевищувати 10% загальної площі, а також мають бути обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення диму.
Закон установлює повну заборону паління в приміщеннях закладів ресторанного господарства.
Суб’єкт господарювання закладу ресторанного господарства повинен:
Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, відповідно до ст. 175–1 КУпАП до відвідувачів, які порушують чинне законодавство, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 грн – до 170 грн). У разі повторного протягом року порушення штраф становить від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 170 грн – до 340 грн).
За нерозміщення у закладах ресторанного господарства суб’єктами господарювання інформації щодо графічного знаку та тексту «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» чинним законодавством передбачено штраф у розмірі 1 000 грн.
За розміщення попільничок (для закладів ресторанного господарства), кальяну або куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у заборонених місцях також передбачено штраф:
Крім того, за порушення правил продажу штрафуватимуть:
Департамент муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради звертає увагу суб’єктів господарювання міста щодо неухильного виконання чинного законодавства та необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед працівників підпорядкованих закладів ресторанного господарства.
Директор департаменту
Марина ГУРСЬКА
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…