У цій ситуації єдиним виходом найчастіше стає допомога спеціалізованих та благодійних організацій. Одним із них є ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів), штаб-квартира якого знаходиться у Швейцарії. Це міжнародний фонд, метою якого є збереження пам’яток культури та мистецтва у країнах, що страждають від воєн та військових конфліктів.
Із початком російського вторгнення в Україну представники фонду затвердили окрему програму допомоги українським об’єктам культурної спадщини. Як повідомила директор музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова, ALIPH надав Музею історії Кам’янського фінансову допомогу для виготовлення спеціальних ящиків та пакувального матеріалу, необхідних для упаковки та перевезення експонатів, у разі евакуації музейних колекцій. Також було здійснено заходи щодо запобігання знищенню музейних предметів, що знаходяться на примузейній території, серед них – декоративна композиція «Мамай», половецькі кам’яні баби, автентична пам’ятка «Прометей».
– Неможливо переоцінити значення допомоги, яку надають європейські партнери музеям України в такий критичний момент нашої історії. Висловлюємо величезну подяку і сподіваємося на успішне продовження співпраці, – наголосила Наталія Буланова.
СБУ та Нацполіція затримали ще 6-х підпалювачів, які виконували замовлення рф на півночі, сході та…
За результатами розгляду заяв, поданих з 14 по 27 квітня 2025 року, маємо 12 переможців…
З 14 по 18 травня в місті Рівне відбувся Чемпіонат України з ММА, який зібрав…
Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "Протягом цієї ночі на території…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Цієї ночі захисники неба знищили над Дніпропетровщиною 4…
Слідчі Дніпра повідомили про підозру 37-річному чоловіку за збут наркотичних речовин. У наркозбувача вилучили сліп-пакети…