– Олеся, скажіть, а гастрольний тур з виставою «Чоловік моєї жінки» ви давно розпочали?
– Це ми тільки в перший раз після початку війни поїдемо у повноцінний гастрольний тур. Ми їздили з цією виставою у Чернівці, в Івано-Франківськ, до Львова і грали її у Києві. Проте це були, якщо можна так сказати, разові акції. Ми зіграли тільки чотири вистави після дуже складного і напруженого періоду в Києві. А такий великий тур, у повному розумінні буде саме зараз. І почнемо його ми саме з Кам’янського.
– Я розумію, що навіть незважаючи на воєнний час, театр повинен жити, але чи доречно зараз грати такі легковажні комедії, як «Чоловік моєї дружини»?
– Доречно. І це не просто моя думка. Я так відповідаю, бо вже знаю, як люди реагують зараз на цю комедію. Перший раз ми грали виставу невдовзі після періоду сильних обстрілів і коли тільки-тільки відбулася деокупація Київщини. Я тоді дуже переживала, сумнівалась і думала, чи дійсно доречно зараз грати такі вистави. Але виставу ми грали, віддаючи борг глядачам, які раніше придбали квитки. Була величезна зала куди запросили також наших воїнів та членів їх родин. Тобто у залі було дуже багато військових. Я сиджу за кулісами і дуже хвилююсь. Думаю: «Ну як вони будуть дивиться цю комедію після того жаху, що їм довелося пережити? Що для них може бути смішного у цій історії?» Я не виїжджала з Києва і по собі знаю як було страшно і розділяла весь той жах розділяла з тими, хто залишився вдома під обстрілами. Я взагалі мешкаю у районі Житомирської траси і те що там відбувалося – це було просто жахливо. І от після всього цього я виходжу на сцену і розумію, що переді мною найвдячніша зала, яку можна було уявити. Після вистави мені понесли цілі оберемки квітів. І ще десь тижнів два після вистави я отримувала від людей багато слів вдячності: «Олесечко! Дякуємо Вам, що Ви дали змогу хоча б на пару годин забути наші суворі реалії, розслабитися і відпочити від того кошмару у якому ми живемо». Тоді я усвідомила, що як би не було важко… І в першу чергу важко саме акторам. Ми такі ж люди і нам також буває боляче, буває страшно. Ми також втрачаємо на цій війні друзів, знайомих, близьких. Але дуже важливо зараз подарувати надію, подарувати їм гарний настрій. Тому я з радістю поїду у цей тур. Я нічого не боюся. Я думаю, що ми будемо піклуватись про свою безпеку і безпеку глядачів. І якщо, не дай Бог, буде повітряна тривога то будемо ховатись у бомбосховище. Це нас буде тільки зближувати з глядачами. Я вірю, що все буде добре!
– Ви казали, що живете у районі Житомирської траси під Києвом. То окупанти дійшли і до Вашої домівки?
– Ні. Наше село, де я на той час була зі своєю родиною, стоїть як раз між двома іншими розбомбленими селами. А до нас росіяни не дійшли – вони стояли в чотирьох кілометрах. А у нас у селі були наші хлопчики яких ми годували, прали їм форму, збирали для них теплий одяг. Турбувалися і піклувалися про них, як могли. Було страшно через обстріли. Бо до окупантів було чотири кілометри, а танк стріляє на п’ять кілометрів. Навіть танками до нас було легко дострелити… А там з чого тільки не стріляли. Не дарма Житомирську трасу називають «трасою смерті». Це важко передати словами, коли ти сидиш і усвідомлюєш, що будь-якої миті може прилетіти снаряд і твоє життя закінчиться, що навколо тебе руйнуються будинки і церкви… У нас у Ясногородці батюшка з трьома чоловіками з хрестом і хоругвами вийшов назустріч цим рашистам, впевнений, що в священника вони не будуть стріляти. І всі четверо там і полягли. Їх просто розстріляли…
– Так це дійсно жахливо… Та давайте повернимось до мистецтва. Разом з Вами у виставі «Чоловік моєї дружини грають Ваші колеги по київському Академічному театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, чудові актори Володимир Горянський і Костянтин Костишин. Театр на Лівому березі взагалі називають театром «зірок». Ви з цим згодні?
– Я скажу, що в Україні зараз взагалі багато хороших акторів. І завжди у нас в країні було багато гарних акторів. Це факт. Але у нас у театрі дійсно досить висока концентрація популярних, а головне – висококласних акторів.
– І зараз всі ці актори беруть активну участь у захисті країни: хтось на мистецькому фронті, хтось у рядах волонтерів, а хтось зі зброєю у руках на фронті.
– Так, у нас багато людей з театру пішли в ЗСУ. І акторів, і монтувальників. Один з наших монтувальників у перші дні війни з якихсь допотопної зброї знищив російський танк. І ми були у театрі у захваті від цього його подвигу. Він нас просто надихав. Коли в нього журналісти спитали, щоб він хотів сказати особисто від себе, то він сказав, що хотів би передати вітання своєму любимому театрові. Коли ми це почули, у нас начебто крила розкрилися в той момент. Із акторів в ЗСУ у нас зараз служать Макс Девізоров, Сергій Коршиков, Вова Кравчук і інші. Це, я так думаю, найголовніший вклад наших колег у майбутню перемогу над ворогом. До речі у нас у виставі «Чоловік моєї дружини» спочатку повинен був грати Олег Головко. Але він зараз також служить у ЗСУ і боронить нашу землю зі зброєю у руках. Тому його замінив Костянтин Костишин – також дуже чудовий і талановитий актор.
Що стосується творчої діяльності, то оскільки й нас у театрі немає бомбосховища, то нам довелося шукати нові способи взаємодії з глядачем. Ми як театр не могли просто зникнути з початком війни. Правда? Тому ми робили, наприклад, ко-продукцію з театром «Золоті ворота». Ми разом робили читки по п’єсі Олександра Середіна, яку він написав у Харкові під ворожими обстрілами. Він написав прекрасну п’єсу «Ми готові до війни». Ми робили її читання і збирали гроші для своїх колег з Херсонського театру ім. Куліша. Вони були в окупації, їм не платили заробітну плату і ми все що збирали, відправляли їм, щоб вони могли собі хоча б хліба купити. І взагалі відчути, що про них не забули, що ми їх любимо і про них піклуємось. Ще у нас були онлайн зустрічі з глядачами «12-й гравець». Збиралися і спілкувалися з людьми, бо наші глядачі просто сумували за нами. А головне, вистава нашого театру «Погані дороги» Наталки Ворожбій у постановці Тамари Трунової на початку війни отримала Шевченківську премію. Її актуальність зараз просто важко переоцінити. З цією виставою наш театр відправився у великий гастрольний тур по Європі. Вони були у Клайпеді, Ризі, Вільнюсі, Празі, Берліні. Це дуже складна вистава, технічно дуже цікава і по акторській роботі просто фантастична. І у них була можливість під час цього туру грати її перед великою кількістю людей – це були зали-тисячники.
Тому ми дійсно працювали на всіх фронтах. Я, наприклад, їздила до Литви куди мене запросили почитати щоденники журналістки Надії Сухорукової, яка вирвалась з пекла Маріуполя. Я читала ці щоденники у Клайпеді на відкритті виставки нашої художниці Олени Ліберті, яка два роки служила в «Азові». А потім мене офіційно запросили на святкування Свята моря і я разом з президентом Литви Ґітанасом Науседа і його дружиною Діаною на військовому кораблі виходила в море, потім була на прийомі у мера Клайпеди і скрізь розповідала про Україну, про те що тут відбувається.
– Я знаю, що у Литві нас і нашу боротьбу зараз дуже сильно підтримують.
– Так. Вони дуже щирі у своєму бажані нам допомогти. Мене вразив той факт, що у Клайпеді де мешкає всього 150 тисяч людей, змогли прийняти 10 тисяч наших переселенців. І не просто прийняли, а зробили все можливе, щоб люди жили нормальним життям: щоб діти могли піти до школи і у садочку, щоб у дорослих була робота і житло. І це все так природньо, ніхто про це не кричить, ніхто цим не хизується. Я, маючи таку можливість, подякувала першій леді Литви. Кажу: «Пані Діано, я дуже дякую Вам. Я знаю, що Ви мене зрозумієте як жінка. Я Вас дуже люблю». А вона мені відповідає: «Я розумію Вас. Я також дуже сильно Вас люблю і я дякую всьому українському народові за те, що ви робите, за те що ви нас бороните. Ви народ, у якого є сміливість боротися з таким монстром».
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…