«Отримали гуманітарну допомогу – якісний насіннєвий матеріал. Дуже вдячні за це. Насіння стане гарною підмогою для фермерів», – сказав голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.
Він додав – посіяти озимий ріпак аграрії мають на початок осені. Тоді влітку наступного року збиратимуть урожай.
«Зерно якісне, ми не перший рік працюємо із цією компанією-виробником. Дякую, що у такий складний час фермерів підтримують. Ця допомога – значний внесок у розвиток сільського господарства Дніпропетровщини», – сказав представник одного із аграрних підприємств Дніпровського району Олександр Щебанов.
Загалом Дніпропетровщина отримала майже 1,5 тонни насіння озимого ріпаку – 163 мішки. Їх розподілили між фермерськими господарствами області, кожне з яких вирощує до 100 га землі.
«Отримав чотири мішки ріпаку. Дякую! Порадимося з агрономом і починатимемо сіяти», – сказав представник одного із сільськогосподарських підприємств Павлоградського району Юрій Клець.
Гуманітарну допомогу передали за сприяння Міністерства аграрної політики України та департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВВ.
Від редакції. Ми все-таки не втримаємося, скажемо пару слів з приводу цієї новини, яку так радісно повідомляє обласна влада. Для початку запитаємо у всезнаючої Вікіпедії, що таке ріпак. Читаємо: «Ріпак або ко́льза (лат. Brássica nápus) — вид трав’янистих рослин роду Капуста сімейства Капустяні або Хрестоцвіті (Brassicaceae). Важлива олійна культура; економічне значення ріпаку до кінця XX століття суттєво зросло у зв’язку з тим, що він почав використовуватись для отримання біодизеля».
Ну що тепер зрозуміло, чому західні партнери так зацікавлені в ріпаку? Їм потрібна ріпакова олія для виробництва біодизеля. Особливо зараз, коли через торговельну війну з Росією Захід опинився перед загрозою енергетичної кризи. На своїх полях вирощувати ріпак ні європейці, ні американці не поспішають: річ у тому, що ріпак вкрай виснажує ґрунт, поле, де зростає ця культура, потім залишається безплідним від 4 до 6 років. Ось тому й вимагають ці партнери ріпак від України, а майбутнє безпліддя українців, у нашому випадку – дніпропетровських – їх полів цікавить найменше. В описаному вище випадку їх «благодійність» – не що інше, як вимога, що погано приховується: вирощуйте ріпак, він дуже потрібен Європі та Америці.
А наш інтерес який? Сьогодні, коли Україна втратила родючі поля на півдні країни, коли через «прильоти» від російських «горе-визволителів» горять наші ниви, відводити площі під посіви ріпаку, погодьтеся, якось не дуже розумно. Краще б засіяти пшеницею чи овочами – тим, що ми їстимемо наступного року. Тим більше, що світ стоїть на порозі продовольчої кризи, а ми не знаємо, що чекає на Україну завтра. Чи інтереси західних партнерів для нас важливіші за власну продовольчу безпеку? І ми радітимемо західній «благодійності», як тубільці, яким європейські колонізатори привезли в подарунок скляне намисто чи кульки…
Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов. "З 14 по 19 квітня у Кам’янському проходять…
Завод «Каметсталь» гірничо-металургійної групи «Метінвест», у квітні 2025 року планує відвантажити 90 тисяч тонн квадратної…
17 квітня у Кам’янському відбулася соціальна акція на підтримку Збройних Сил України. Захід об’єднав спортсменів,…
Сьогодні мер міста разом зі своїми підлеглими здійснив об’їзд міста та проінспектував виконання робіт з…
Ворог знову б'є по енергетиці: пошкоджено об'єкт ДТЕК на Дніпропетровщині. Сьогодні вранці рф атакувала дронами…
Аграрії району активно працюють з початком посівної кампанії 2025 року. З планових 75,01 тис. га…