До уваги кам’янчан: у в’язницях місць уже немає

Уряд схвалив проект Закону України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективної роботи пенітенціарної системи в умовах військового стану”. Він передбачає розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавлення волі.
Це, у свою чергу, на думку законодавців, сприятиме зменшенню кількості осіб на місцях несвободи, забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.
Проект Закону пропонує змінити чинний перелік видів розпоряджень. Так, покарання як обмеження волі замінюється новим видом покарання як пробаційного нагляду. Він полягає в обмеженні права і свободи засудженого, спрямованих на його виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень, без ізоляції його строком від одного до п’яти років. Як додаткове покарання може застосовуватись на строк від одного до трьох років. При цьому у разі призначення пробаційного нагляду штрафом його термін не може перевищувати одного року.
З іншого боку, суд може зобов’язати обличчя, засуджене до покарання як пробаційного нагляду, носить засіб електронного контролю та проживає за вказаною у рішенні суду адресою.
В Уряді зазначають, що на сьогоднішній день істотним фактором, що сприяє високому показнику осіб, взятих під варту, є значне застосування судами запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Як наслідок, українські слідчі ізолятори переповнені, що регулярно констатує Європейський суд із прав людини. Саме тому законопроект пропонує запровадити норми, які зроблять заставу більш доступною, як дієву альтернативу тримання під вартою. Так, передбачається, що з урахуванням майнового становища підозрюваного чи обвинувачуваного, значно ускладнює внесення застави, слідчий суддя, суд може реструктуризувати внесення застави протягом року. Перший внесок частини застави у розмірі не менше десяти відсотків від певної суми вноситься не пізніше десяти робочих днів з дня обрання запобіжного заходу.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *