Categories: Події

До уваги кам’янчан: обережно, шахраї!

В Україні активізувалися інтернет-шахраї. Вигадали нову схему обкрадання українців через нібито “заблоковану” картку ПриватБанку.
Так, на порталі “Мінфіну” жінка із Запоріжжя розповіла про те, як стала жертвою аферистів.
З її слів, їй зателефонував незнайомий чоловік, який представився працівником служби безпеки “Приватбанку”. Для підтвердження своєї легенди аферист надав жінці її особисті дані та навіть розповів, яка сума зберігається у неї на банківському рахунку.
“Для переконливості, що він не шахрай, було перемикання дзвінка на оператора з номером “3700”. Оператор сказав, що в мою карту були втручання і вона заблокована. Він запропонував її розблокувати зараз і почав говорити, що мені робити. Він збільшив кредитний ліміт на одній із карток, перекинув із скарбнички на картку, і міг заблокувати чи розблокувати картку. Подальшими діями шахраїв було знято кошти з скарбнички та картки у розмірі 19580 гривень”, – зазначила жертва аферистів.
Постраждала повідомила, що вкрадені гроші вона планувала витратити на навчання своєї дитини та відновлення будинку після обстрілу ЗС РФ. У відкликанні жінка закликала представників держбанку втрутитися у ситуацію та допомогти їй повернути гроші.
У коментарях до звернення громадянки співробітник “Приватбанку” зазначив, що шахраї могли розблокувати картку та перевести з неї кошти за наявності доступу до особистого кабінету “Приват24”. Зокрема, зловмисники могли заволодіти паролем від облікового запису або пін-кодом, необхідним для відновлення банківської картки.
“Ми постійно наголошуємо, що клієнти повинні бути пильні та не передавати дані карток та паролі від акаунту третім особам. Ми звернулися у приватному повідомленні для уточнення ваших контактних даних та перевірки інформації. Банк постійно працює над удосконаленням своїх послуг, у тому числі у сфері захисту своїх клієнтів від шахрайських дій”, – відповів представник “Приватбанку” на звернення жінки, яка стала жертвою шахраїв.
Зазначимо, що українці досить часто стають жертвами аферистів саме через ПриватБанк. Так, нещодавно стало відомо, що шахраї також працюють у Telegram-каналах із заміною номера, які на вигляд нагадують канали банків та міжнародних організацій. Для отримання коштів – просять надати пін-код картки, CVV, інакше – погрожують заблокувати рахунки.

Олена

Recent Posts

Кам’янське втратило двох захисників

Трагічну новину пповідомив мер міста Андрій Білоусов. "20 травня в бою поблизу населеного пункту Гуляйпільське на…

3 години ago

Головні події Кам‘янського за тиждень (відео)

Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті:

5 години ago

Під Дніпром згорів Mercedes-Bens-Smart (фото)

24 травня, об 11:26,  на вулиці Кримська селища Слобожанське Дніпровського району, горів легковий автомобіль.  …

5 години ago

На Дніпропетровщині спіймали серійного крадія

З 15 травня до відділення поліції № 2 Нікопольського районного управління поліції почали надходити повідомлення…

6 години ago

На Дніпропетровщині спалахнув будинок: постраждали жінка та дитина

24 травня, о 14:49,  на вулиці Східна селища Шевське Магдалинівської селищної територіальної громади Самарівського району,…

7 години ago

Призначено кілька додаткових рейсів на потяг з Дніпра до Києва

Про це повідомляє "Відомо" з посиланням на "Укрзалізницю". Додатковий поїзд №220/219 Київ-Дніпро курсуватиме з Києва…

7 години ago