«Патронатні сім’ї на Дніпропетровщині почали з’являтися у 2016 році. Дітей влаштовують до тимчасових родин. Хлопчики та дівчатка отримують необхідну турботу. Поки що батьки вирішують життєві проблеми, виправляють свою поведінку, перебувають на лікуванні або перебувають в окупації», – розповіла головний спеціаліст відділу Служби у справах дітей Дніпропетровської ОВ Анна Козловська.
В одній із патронатних сімей Кам’янського району нині мешкають троє юних вихованців. Найменшій Алінці лише 10 місяців. Вона – із Дніпропетровщини. Двом старшим хлопцям по 15 років. Вони – з окупованої території Донбасу.
Світлана Глушко каже, захотілося комусь дарувати свою турботу. Чоловік умер, власні діти виросли. Працювала за кордоном, як розпочався карантин – повернулася. Вирішила стати патронатною вихователькою. Пройшла навчання. Першими дала притулок двох місцевих сестричок.
“Вони у мене жили кілька місяців. Зараз живуть у моєї сестри. Вона також патронатна вихователька”, – сказала Світлана Глушко.
Жінка додала, що 15-річний Ростик до неї потрапив наприкінці травня, трохи згодом його ровесник Данило. Майже два місяці тому – маленька Аліна.
«Хлопці вже дорослі. Вони сформовані особи. До кожного потрібно знайти підхід, з кожним домовитись, кожного вислухати. Дуже хочеться їм допомогти, подарувати домашній затишок. Діти не винні, що у країні війна», – зазначила патронатна вихователька.
У Дані в окупації залишилася прийомна сім’я, де він прожив 8 років. Сам хлопець на безпечнішу територію було вивезено волонтерами.
«Світлана Петрівна взяла мене до своєї родини. Вдячний їй. Тут спокійно. Ми нагодовані, одягнені, вчимося дистанційно у школі. Я розумію, що мені потрібно здобути середню освіту. Далі покаже», – по дорослому розмірковує хлопець.
Він зізнається, що жити на окупованій території було страшно. Насамперед, через постійні обстріли. Незважаючи на все, хлопець мріє повернутись додому. А ще стати психологом.
15-річний Ростик – із Донецької області. Його евакуювали на Дніпропетровщину із пораненням. Тут молодик отримав медичну допомогу. Тут знайшов будинок.
«Ще й знайому людину зустрів. Ми з Данею, виявляється, в одному таборі відпочивали. І Алінка просто диво. Граємо із нею. Допомагаємо виховательці», – сказав Ростислав.
Щоб стати патронатними вихователями, слід звернутися до Служби у справах дітей. Зареєструватися та пройти спеціальні курси. А ще можна подавати заявки в чат-бот «Дитина не сама».
У місті Самар 3-річна дитина випадково випила флакон очних крапель. Мама помітила, що дитина стала…
Слідчі Нікополя оголосили про підозру групі осіб, які побили 26-річного чоловіка. Жінка та двоє чоловіків завдали…
22 листопада о 14:50 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що горить квартира…
Поліцейські Дніпропетровщини скерували справу до суду. Щоб приховати злочин, підозрюваний перевів гроші на картку свої дівчини.…
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…