До уваги кам’янчан: до кінця року підвищать пенсії

В Україні до кінця 2022 року буде проведено черговий, третій плановий перерахунок пенсій. Збільшені виплати зможуть отримати деякі категорії пенсіонерів.

На скільки і для кого підвищаться пенсійні виплати – читайте у матеріалі нижче.

Підстави для перерахунку призначених пенсій визначено українським законодавством та обумовлені збільшенням прожиткового мінімуму.

У поточному році перерахунок проводився 1 червня, 1 жовтня, і очікується також першого дня зими.

Так, за даними Пенсійного фонду, у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 грудня до 2 093 гривень зростуть розміри мінімальної та максимальної пенсій, складові пенсійної виплати, які обчислюються з розміру прожиткового мінімуму.

Перерахунок пенсій із грудня

З 1 грудня українцям віком до 70 років, страховий стаж яких становить не менше 35 років у чоловіків та не менше 30 років у жінок, які отримують пенсію згідно із законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та не працюють, мінімальну пенсійну виплату встановлять на рівні 2500 гривень.

У чоловіків та жінок зі страховим стажем менш як 35 і 30 років відповідно, мінімальний розмір пенсійної виплати буде встановлений пропорційно страховому стажу, виходячи з розміру 2500 гривень.

Яким категоріям пенсіонерів підвищать виплати

Згідно з бюджетом ПФУ, у грудні збільшать суми виплат трьом категоріям пенсіонерів. Мінімальна збільшиться до 2093 гривень (тобто на 66 гривень більше), а максимальна підросте до 20 930 гривень (більше на 660 гривень).

Надбавка торкнеться:

  • громадян з мінімальною пенсією (наприклад, хто не має достатнього страхового стажу),
  • з максимальною пенсією (якщо вона не перевищує 10 прожиткових мінімалок),
  • пенсіонерів з великим страховим стажем, яким за кожен рік роботи більше за норму виплати збільшать на 1% (з грудня – 20,93 гривні).
Margaret

Recent Posts

У Дніпрі автомобіль на смерть збив чоловіка: водія розшукують (фото 18+)

У вівторок, 18 листопада, у Дніпрі на вулиці Івана Нечуя-Левицького збили пішохода. На жаль, від…

29 хв. ago

На Дніпропетровщині під час пожежі загинула жінка

18 листопада, о 10:56, на вулиці Садова міста Синельникове, горів одноповерховий житловий будинок.   Вогонь охопив…

59 хв. ago

У Камʼянському все спокійно

Про ситуацію в місті повідомив мер Андрій Білоусов. "Триває комбінована атака ворога на нашу країну.…

59 хв. ago

Вночі над Дніпропетровщиною збили 12 безпілотників

Про це повідомив в.о голови ОВА Владислав Гайваненко. "В області триває повітряна тривога. Залишайтеся у…

1 годину ago

Графіки відключення світла у Кам’янському на сьогодні, 19 листопада

Згідно з інформацією ДТЕК, діятимуть такі графіки: Група 1.1 з 01:30 до 05:00 з 07:00…

1 годину ago

На Дніпропетровщині з’явиться перший модульний міст

У прифронтовому районі Дніпропетровщини встановлюють перший модульний міст довжиною 40 метрів — сучасну переправу, яка…

1 годину ago