До уваги кам’янчан: зросте розмір аліментів

Розмір аліментів в Україні залежить від прожиткового мінімуму і не може бути меншим, ніж 50% від нього. У 2023 році перерахують прожитковий мінімум, а отже зміниться і розмір аліментів.

Про це йдеться у Законі України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”.

Ще один фактор, який впливає на розмір аліментів, — дохід платника. Якщо він достатній чи високий, то й сума аліментів буде більшою за мінімальну.

Мінімальні виплати призначаються у разі, якщо в одного з батьків, який сплачує аліменти, є мінімальний дохід. У 2023 році розмір аліментів за віком дитини буде таким:

дітям до 6 років – 1136 грн.;
дітям віком від 6 до 18 років – 1416 грн;
дітям віком від 18 – 23 років – 1342 грн.

Зазначається, що рекомендовані виплати у 2023 році на 100% залежать від прожиткового мінімуму. Якщо платник аліментів має достатній дохід, то сума аліментів збільшиться відповідно до віку дитини:

дітям до 6 років – 2272 грн;
дітям віком від 6 до 18 років – 2833 грн;
дітям від 18 до 23 років (якщо вони навчаються на стаціонарі) – 2684 грн.

Покарання за несплату аліментів

Відповідно до Закону України “Про виконавче провадження”, з урахуванням Сімейного кодексу України, неплатнику аліментів може загрожувати як цивільна, так і кримінальна відповідальність.

Під кримінальною відповідальністю мається на увазі домашній арешт, громадські роботи чи обмеження волі терміном до 2 років.

А адміністративна відповідальність настає у вигляді суспільно корисних робіт, обмеження права виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полюванням).

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *