Цього року святкування відбулося у форматі різдвяних зустрічей. Присутні могли на спеціальному майстер-класі долучитися до плетіння Дідуха та різдвяної зірки під керівництвом майстрів з Петриківки Наталії Рибак та Юрія Фесака. У приміщенні звучали різдвяні колядки у виконанні петриківського колективу «Полум’яна квітка». А головним сюрпризом для відвідувачів стали вертепи від вокального колективу Будинку дитячої творчості «Диво» та парафії Преображіння Господнього УГКЦ. Також присутні змогли оглянути кілька тематичних виставок які зараз розгорнуті у музеї.
А про те як працює музей в умовах воєнного часу та чому саме такий формат святкування Різдва було обрано у цьому році нашому виданню розказала директор музею Наталя Миколаївна Буланова.
– Зазвичай на Різдво ми завжди намагалися зробити тематичні виставки, проте цього року ми стикнулися з такою проблемою, що немає професійних робіт у достатній кількості, тому що іде війна і художники стали набагато менше працювати і представляти свої нові твори. Тому ми прийняли рішення провести цей захід у форматі новорічно-різдвяної зустрічі. Але від традиції ми не відступили і зробили все можливе, щоб зберегти дух Різдва та подарувати людям свято. Навіть під час війни.
Звісно, що війна внесла суттєві корективи у життя музею. Ми переорієнтували свою роботу незважаючи на те, що частина експозиції частково демонтована. Ті речі, які мають історичну цінність – вони зараз знаходяться у сховищі. Але все ж таки ми проводимо екскурсії в цій експозиції, яка є. Придумуємо якісь інновації у форматі майстер-класів, приміром, чи у форматі ігор, або квестів з дітьми. Квести, до речі, у нас завжди відбуваються дуже гарно. Тобто можна прийти на один захід і попасти також на інший. У нас кілька тематичних виставок. Дуже цікава, наприклад виставка дитячої творчості «Зима-чарівниця».
13 січня буде підведення підсумків цієї виставки і будуть обрані кращі роботи дітей. А там є з чого вибирати. Запрошуємо всіх на підсумовування о 13:00. Це також буде цікавий захід.
З початком війни до нашої аудиторії додалася ще одна категорія – це переселенці. І ми також взяли на себе і виконуємо цю почесну місію – давати їм трохи оптимізму в наші важкі часи, вчити їх українських традицій, бо вини приїхали до нас з різних регіонів. Взагалі музей – це осередок української ідентичності у тому числі. Ми саме так себе позиціонуємо.
Від себе хочемо додати, що зараз у музеї, окрім виставки дитячої творчості, працюють наступні виставки: «Україна. Ціна свободи» та «Лівобережжя в історії Кам’янського». А також виставка-продаж картин відомих місцевих художників на підтримку Збройних Сил України.
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…
Водій фури, порушивши правила обгону на перехресті, спровокував дорожньо-транспортну пригоду, через яку загинув водій ВАЗ.…
16 листопада, напередодні Міжнародного дня студента, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками органів студентського…
Дуже апетитні сосиски в тісті легко готуються і швидко з'їдаються. Ця страва точно не залишиться…