Про це заявив директор “Науково-практичного центру цукробурякового виробництва” Олександр Коротинський.
“Думаю, що ціни трохи зростуть, тому що цукрова галузь має працювати з прибутком. А на сьогоднішній день оптова ціна в межах рентабельності. Цього сезону галузь врятувало те, що аграрії встигли закупити насіння та деяку частину добрив та ЗЗР (засоби захисту рослин, – ред.) заздалегідь”, – зазначив експерт.
За його словами, усі товарно-матеріальні цінності подорожчали. Приміром, у Польщі обговорюють ще одну додаткову дотацію аграріям на покриття подорожчання добрив. В Україні ці витрати покриватимуть самі виробники.
Також Коротинський зазначив, що дефіциту цукру в країні не спостерігається. Так, через критичну ситуацію з електропостачанням рівень споживання тимчасово впав. Крім того, понад 10 млн українців виїхали за межі країни.
До того ж значну частину продукції постачали до Херсонської області, де було зосереджено основне виробництво томатної пасти та соків. Цей чинник також вплинув на зменшення споживання цукру всередині країни.
У середньому щорічне споживання цукру в Україні не перевищує 1 млн т. А в сезоні 2022/2023 виробництво буде на рівні 1,25 млн т. Ще є 500 тис. т перехідних залишків.
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…