Про це заявив директор “Науково-практичного центру цукробурякового виробництва” Олександр Коротинський.
“Думаю, що ціни трохи зростуть, тому що цукрова галузь має працювати з прибутком. А на сьогоднішній день оптова ціна в межах рентабельності. Цього сезону галузь врятувало те, що аграрії встигли закупити насіння та деяку частину добрив та ЗЗР (засоби захисту рослин, – ред.) заздалегідь”, – зазначив експерт.
За його словами, усі товарно-матеріальні цінності подорожчали. Приміром, у Польщі обговорюють ще одну додаткову дотацію аграріям на покриття подорожчання добрив. В Україні ці витрати покриватимуть самі виробники.
Також Коротинський зазначив, що дефіциту цукру в країні не спостерігається. Так, через критичну ситуацію з електропостачанням рівень споживання тимчасово впав. Крім того, понад 10 млн українців виїхали за межі країни.
До того ж значну частину продукції постачали до Херсонської області, де було зосереджено основне виробництво томатної пасти та соків. Цей чинник також вплинув на зменшення споживання цукру всередині країни.
У середньому щорічне споживання цукру в Україні не перевищує 1 млн т. А в сезоні 2022/2023 виробництво буде на рівні 1,25 млн т. Ще є 500 тис. т перехідних залишків.
Мер Кам'янського разом із начальником Кам’янської районної військової адміністрації Олегом Гапічем відвідали один із навчальних…
Поліцейські Синельниківського районного управління затримали зловмисника який через ревнощі позбавив життя односельця. Під час сумісного…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Продовжуємо покращувати стан укриттів у наших навчальних закладах.…
У Дніпрі судитимуть місцевого мешканця за побиття та шахрайство: дізнавачі завершили досудове розслідування та скерували…
Зібрана кров поповнить запаси банку крові та допоможе врятувати не одне життя. 19 та 20…
13 травня о 13:26 до центральної обласної диспетчерської служби надійшло повідомлення про зниклу жінку в селі…