«З метою зменшення інформаційного та культурологічного впливу радянського наративу на світогляд кам’янчан та враховуючи думку територіальної громади міста, просимо перейменувати зупинку трамваю 2-го маршруту Палац Будівельників на Храм Святого Еммануїла.
Колишній палац культури, який розташований за адресою вул. Івана Сірка, 49, на честь якого й була названа ця зупинка, на підставі Свідоцтва про право власності має назву Храм Святого Еммануїла з 2015 року. Навіть сама колишня назва вулиці Ватутіна, на якій він знаходиться, перейменована у 2016 році згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Вважаємо, що під час дії воєнного стану та агресії з боку Росії, є неприйнятним та некоректним публічне використання будь-яких назв, пов’язаних з історичним минулим тоталітарного режиму.
Натомість, церква «Еммануїл» займає активну громадянську позицію в житті нашого міста, а з початку повномасштабної війни в Україні самовіддано займається духовним сприянням та дієвою волонтерською діяльністю задля підтримки громадян нашого міста, вимушених переселенців та найшвидшого наближення перемоги.
Тому просимо перейменування на більш коректну назву зупинки трамваю 2-го маршруту – Храм Святого Еммануїла», – пише автор петиції Олена Філімоненко.
За період з 11 по 25 січня петиція зібрала 86 голосів із 250 необхідних, до кінця збору підписів залишилося 76 днів. Тут одразу кілька запитань. По-перше, до чого тут декомунізація? Що, слова «Палац» та «Будівельник» – це спадщина СРСР? Смішно, однак. Так, після розвалу Союзу місто втратило цей Палац, але це окрема тема руйнування радянської моделі економіки, який переживає наше суспільство.
По-друге. У нас у місті ще залишилися Палац металургів (щоправда, напівзруйнований) та Палац хіміків, який нині діє. Їх також треба перейменувати? Раптом і металурги, і хіміки теж спадщина «совка»? Тобто ми, десятки тисяч кам’янчан, фактично поза законом? Ще абсурдніше.
По-третє. Храм Еммануїла – це об’єкт протестантської церкви, яку Україна у 90-х роках минулого століття «імпортувала» із США та Західної Європи. Не будемо сьогодні міркувати, добре це чи погано. Алецерква в Україні відокремлена від держави і тим більше – від місцевої влади. А пропозиція перейменувати зупинку на честь Храму Еммануїла – це спроба зробити рекламу цьому культовому об’єкту за комунальний рахунок, тобто місцевою владою, читай – міського бюджету. Чи треба витрачати чималі кошти на це перейменування зі скарбниці у розпал війни? Чи нинішній розкол традиційного православ’я в Україні – лише на руку протестантським громадам? Втім, ще раз зазначимо, це окрема тема, про яку можна буде говорити окремо після того, як закінчиться вторгнення «визволителів» до нашої країни.
Українська співачка родом з Кам'янського Віра Брежнєва вперше за тривалий час розповіла про своїх дітей і…
18 травня відсвяткував 75-річний ювілей почесний громадянин нашого міста, видатний скульптор Хачатрян Гарнік Ашотович. За…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Приступили до другого етапу будівництва меморіального комплексу на…
17-18 травня в місті Дніпро відбувся чемпіонат Дніпропетровської області з веслування на байдарках і каное…
Весна принесла із собою не тільки тепло, а й велику кількість свіжих овочів. На тлі…
Цього тижня в Україні зафіксовано чергове зростання цін на торішні столові буряки. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Згідно з даними,…