Коли Кам’янське переходить на літній час: точна дата переведення годинників

Щороку в Україні двічі на рік переводять годинники. Восени – на зимовий час, а навесні – на літній час. Спочатку, 1981 року цю норму затвердили задля економії електроенергії та можливості життєдіяльності в умовах світлового дня. Але згодом стало зрозуміло, що економія виходить невелика і переведення годинників перетворилося на звичайну традицію.

Коли українці переводитимуть годинники на літній час – читайте у матеріалі нижче.

Коли й куди крутитимемо стрілки

Згідно з ухвалою Кабміну від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”, перехід на літній час проводиться в останню неділю березня о 03:00. Стрілки потрібно перевести на годину вперед.

Цього року дата переведення годинників випадає на 26 березня. А значить, з 27 березня українці прокидатимуться вранці на годину раніше і раніше ітимуть на роботу та навчання.

Як переводять годинники

Сучасні гаджети та техніка зараз автоматично переводить стрілки на одну годину вперед – самостійно. Вручну доведеться перевести наручний механічний годинник, будильники або прилади, які не підключені до мережі.

Щоб не забути про переведення годинника, можна встановити нагадування на смартфоні. Особливо, якщо у вас на 26 березня будуть заплановані поїздки та важливі зустрічі. Транспорт ходитиме вже за літнім часом, і часто в перший день після переведення годинника виникає плутанина.

Вплив переведення годинників на здоров’я

Для мешканців України зимовий час вважається оптимальнішим, тим більше, що перехід восени на нього відбувається більш плавно. А ось навесні багато людей складніше сприймають переведення годинника і часом потрібно не менше ніж тиждень, щоб адаптуватися.

Основні проблеми виникають зі сном – безсоння, сильна сонливість, і як наслідок – зниження працездатності, порушення концентрації, млявість.

Як можна допомогти організму:

Почати підготовку до переведення годин заздалегідь – за пару тижнів до зазначеної дати почати зрушувати час відходу до сну та пробудження. Можна кожні 2-3 дні зрушувати графік на 5-10 хвилин. Це дозволить плавно увійти до нового режиму.

Також варто більше гуляти на свіжому повітрі – це допомагає наситити мозок киснем.

Не варто забувати й про мінімальні фізичні навантаження – зарядка, фізичні вправи, басейн, похід до зали.

Обов’язково дотримуйтесь нормального графіка харчування й урізноманітнюйте раціон свіжими овочами та фруктами, більше пийте звичайної води.

Margaret

Recent Posts

Під Дніпром хлопець з дівчиною обікрали сусідку по гуртожитку

Поліцейські Дніпропетровщини скерували справу до суду. Щоб приховати злочин, підозрюваний перевів гроші на картку свої дівчини.…

40 хв. ago

У Кам’янському розпочалися ігри “Пліч-о-пліч” (відео)

На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…

12 години ago

У Дніпрі син ледь не вбив свою матір

Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…

14 години ago

На Дніпропетровщині поліцейські допомогли старенькій повернутися додому

Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…

15 години ago

Підприємців Дніпропетровщини запрошують на онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»

Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…

15 години ago

Kalush Orchestra випустив кліп на романтичну пісню «Коли» (відео)

Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…

16 години ago