Кам’янчанам на замітку: як вберегтися від укусу змії і що робити найперше, якщо вона вкусила

Із настанням теплої погоди містяни з радістю виїжджають на дачі, здійснюють походи на природу, відпочивають біля водойм. Але під час відпочинку на природі на нас чекає нова небезпека – це можлива зустріч зі зміями.

Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту інформує, як вберегтися від укусу змії і що робити найперше, якщо змія вкусила.

 Як попередити укуси?

Переважно змії намагаються оминути людину і затаїтися. Щоб уникнути укусу достатньо просто не чіпати, а відійти, оминути. Гадюка кусає тільки з ціллю самооборони – коли людина випадково наступить чи сяде на неї, візьме її руками.

Вас ніколи не вкусить гадюка, якщо ви будете дотримуватися таких основних заходів безпеки :

 • у лісі у густій траві щоб захистити свої ноги одягайте довгі штани із цупкої тканини та заправте їх у високі черевики;
 • для відпочинку краще розташовуйтесь на відкритій та не загущеній травою території;
 • уникайте розташування біля колоній мишей полівок та інших гризунів, чагарнику, трухлявих пеньків, дерев з дуплами, біля входу до нори або печери, тобто улюблених місць полювання гадюк;
 • перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, пошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію;
 • згорніть у тугий валик свій знятий на ніч одяг, не залишивши в ньому жодної щілини.

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Не панікуйте, навіть без медичного лікування укус гадюки рідко призводить до смерті. Не накладайте джгут, не припікайте рану і не  давайте  потерпілому алкоголь.

Перша допомога при укусі змії:

 • заспокойте потерпілого, переведіть його в лежаче положення, забороніть рухатися самостійно, рану обережно промийте, прикрийте стерильною марлею, імобілізуйте ;
 • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, взуття,  каблучки, годинник та інші предмети, видалення яких може бути утрудненим у випадку зростаючого набряку;
 • якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину;
 •  дайте потерпілому воду –  при укусі змії важливо багато пити для зменшення загальної інтоксикації;
 • дайте постраждалому 1-2 таблетки від алергії, при сильному болю можна прийняти 1-2 таблетку анальгіну, парацетамолу;
 • не висмоктуйте отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті.

Якщо ж змія завітала у гості?

Вужів та гадюк можна зустріти  не лише у лісі. Вони також можуть розводитися й неподалік місць, де живуть люди. Тому, якщо змія заповзла на подвір’я, чи у будинок, її обов’язково потрібно налякати палицею, або відкинути. Якщо ж такої можливості немає, краще не ризикувати і викликати рятувальників за телефоном 101, які скерують до серпантологів.

Легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. Тому, аби не стати жертвою плазунів, потрібно просто дотримуватися елементарних правил безпеки на природі. Не бійтеся змій. Не знищуйте їх. Вони підтримують у природі рівновагу, без чого неможливе наше з вами життя. А ще із отрути гадюк добувають ліки.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *