«Сімейні лікарі – перші, до кого звертаються люди зі скаргами на здоров’я. Такі фахівці повинні бути універсальними. Серед іншого вміти надавати пацієнтам невідкладну психологічну підтримку. Для цього діє програма mhGAP. Медики, які здобули необхідні навички, вже надали психосоціальну допомогу понад 1,9 тис. цивільних і майже сотні військових», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
Вона додала, що нині онлайн-навчання проходять майже півтори сотні сімейних лікарів і більш ніж 200 медсестер. Ще понад 870 сімейних лікарів та майже 1,2 тис медсестер вже завершили курс.
Він – безоплатний. Доступний на платформі Академії НСЗУ. Під час занять фахівці загальної практики опановують протоколи діагностики та корегування поширених проблем. Таких, зокрема, як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний розлад.
Цей курс – частина ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. А ще він входить до програми ментального здоров’я «Ти як?»
Синоптикиня Наталія Діденко розповіла, якою буде погода на Вербну неділю, 13 квітня, а також наступної…
Маршрут також стане в нагоді мешканцям Кам’янського. "Укрзалізниця" призначила до Великодня додатковий швидкий поїзд №220/219…
За даними слідства, підозрюваний побив 76-річну жінку. Від отриманих травм потерпіла померла. Правоохоронці встановили, що…
11 квітня о 12:54 надійшло повідомлення про загорання будівлі, розташованої на вулиці Моршинська Заводського району…
Ветеранський спорт зараз стає дедалі важливішим у відновленні, реабілітації та соціалізації наших захисників і захисниць. Ураховуючи…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Ввечері та вночі оборонці неба знищили на Дніпропетровщині…