У цьому будинку-інтернаті проживають 22 дитини та 53 повнолітніх підопічних. Як з’ясувалося, вихованці живуть в антисанітарії, зазнають насильства і не мають укриття, де можна було б сховатися від обстрілів.
За результатами перевірки відповідні листи реагування були направлені до правоохоронних органів та Дніпропетровської ОВА.
Як повідомили у пресслужбі Дніпропетровської обласної прокуратури, ювенальні прокурори вже розпочали кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків з охорони життя та здоров’я дітей (ч. 1 ст. 137 КК України). Наразі встановлюються всі обставини та причетність працівників закладу.
Начальниця управляння інтегрованих соціальних послуг департаменту соцзахисту населення ОВА Тетяна Кокшарова заявила, що заклад перевірили спеціалісти служби у справах дітей та представники департаменту соцзахисту, проте ніяких порушень не виявили.
«Після опублікування релізу Офісу Омбудсмана щодо кричущих порушень в Дніпропетровському дитячому будинку-інтернаті одразу була сформована група з представників нашого департаменту і Служби у справах дітей. Без попередження ми приїхали до закладу, щоб перевірити ті факти, які були обнародувані Офісом Омбудсмана. Пройшли і подивилися майже всі приміщення, які є в закладі. Перш за все, це їдальня, бо були зауваження щодо антисанітарії на кухні, житлові кімнати, медичний блок, актову залу, ігрові і учбові кімнати. Також оглянули коридори і приміщення, де діти знаходяться під час тривоги. Бо в цьому закладі відсутні укриття. Тому підопічні і персонал користуються правилом двох стін. Вони під час тривоги перебувають у коридорах, на стільцях і м’яких пуфах. Наразі ОВА розглядається питання щодо встановлення мобільних укриттів в цьому будинку-інтернаті.
Перевірили і умови проживання дітей з дуже важкими захворюваннями, які не ходять. І це правда, що вони можуть нашкодити самі собі, бо мають неконтрольовані рухи руками і ногами. Наші спеціалісти побачили, що одна дитина була м’яко зафіксована за допомогою футболки. Ми запропонували зняти пов’язку, але побачили, як дитина одразу почала бити себе по обличчю. Тому я вважаю, що висновок до катування, про який заявили в Офісі Омбудсмана, повинні робити в прокуратурі. Ми побачили, що ніхто дітей не б’є. І неможливо біля кожної такої дитини, а там їх 22-є, посадити працівника. Дітей спеціальними сертифікованими ременями не фіксують, цей засіб застосовується тільки для дорослих. І в закладі такі є – це підопічні психо-неврологічного інтернату, які тимчасово знаходяться в вище вказаному закладі. При нас у них були напади, і керівником закладу була викликана поліція і психіатрична бригада, щоб відправити їх в обласну психіатричну лікарню», – сказала вона.
Тетяна Кокшарова додала, що антисанітарії в закладі вона не побачила. Наразі в закладі ведуться ремонтні роботи, чим і пояснюється той факт, що в деяких кімнатах проживає більше людей, ніж дозволено нормами. До кінця червня ремонтні роботи повинні бути завершені.
Також вона пояснила і фото з обірваними шпалерами. Сказала, що так іноді ведуть себе підопічні психо-неврологічного профілю, і якось вплинути на такі їхні дії дуже важко.
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…