Categories: Це цікаво

Яке церковне свято в православному календарі святкують 21 липня

21 липня в православному календарі день пам’яті священномученика Прокопія. Великомученик Прокопій Скитопольський, також відомий як Прокопій Кесарійський, був християнським святим і мучеником. Його святкування припадає на 8 липня за юліанським календарем (21 липня за григоріанським календарем).

Про життя Прокопія нам відомо досить мало, але його страждання і мучеництво стали легендарними. Згідно з традиційними християнським історіями, він жив у III столітті на території сучасної Туреччини в районі Скитополіса, що розташований на узбережжі Чорного моря.

Прокопій був прибічником християнства і таємно вчив і поширював християнську віру серед населення, що в той час перебувало під владою Римської імперії. Коли влада дізналася про його діяльність, Прокопій був заарештований і підданий жорстоким покаранням.

Згідно з легендою, Прокопія піддавали важким катуванням з метою змусити його відмовитися від християнства, але він відмовився. Він терпів муки з великою мужністю і не зрадив своєї віри навіть у найтяжчі моменти. Відомо, що Прокопій декілька разів терпів смертельні катування, але його дух не зламали.

За легендою, під час катувань Прокопій відчував силу і піддержку від Господа, і це давало йому силу продовжувати відстоювати свою віру. Врешті-решт, він був осуджений на смерть і став великомучеником, котрий зазнав страждань заради своєї віри.

Святий Прокопій вважається покровителем тих, хто переслідується за віру, а також захисником від лиходійних сил. У православній церкві його честь вшановують як одного з великих мучеників і поміщають його ім’я у ряди святих, чия пам’ять святкується з пошаною та повагою.

Прикмети 21 липня
Надто агресивні бджоли — буде спека.
Вже достигла чорниця — можна збирати і жито.
Хороша погода — починайте сіяти озимі.

Що не можна робити
Хоча наші предки і вірили, що 21 липня варто розпочинати жнива, православна церква радить відмовитися від робіт у полі чи городі. Небажано також займатися генеральним прибиранням чи робити будь-яку важку роботу по дому. Не можна лаятися і сваритися.

Що можна робити
У наших предків від 21 липня починалися жнива, тому ходили на поле і читали спеціальну молитву. На честь цього періоду влаштовували гучні гуляння, співали, пекли пироги, танцювали.

Олена

Recent Posts

Кам’янське відвідав Митрополит Симеон — Керуючий Дніпровською єпархією ПЦУ (відео)

До Кам’янського з архіпастирським візитом завітав Керуючий Дніпровською єпархією Православної Церкви України — Митрополит Симеон.…

9 години ago

Дівчину, яку розшукувала поліція Дніпра, знайшли мертвою

5 липня 14-річна Марина Кацюба пішла з місця мешкання у Слобожанському районі міста  і додому…

16 години ago

Головні події Кам‘янського за тиждень

Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті.

17 години ago

Кам’янський кінотеатр “Мир” дбає про безбар’єрність

У Кіноконцертному залі «МИР» переконані: кожна людина має право на доступ до культури, незалежно від…

17 години ago

Молодь Кам’янського познайомилась із роботою Верховної Ради

27 червня представники Молодіжної ради Кам'янського взяли участь в Моделі Верховної Ради України 2025 –…

18 години ago

У Кам’янському відбувся відкритий чемпіонат з пляжного тхеквондо

5 липня Лівобережний парк у Кам’янському перетворився на справжню арену майстерності та сили духу: тут…

18 години ago