Categories: Це цікаво

Можна наробити лиха: що не можна мити та прати кисневим порошком

Звичайний пральний порошок не завжди може впоратися з виведенням складних плям. Тому багато хто використовує кисневий порошок, який ефективно відбілює та виводить стійкі плями з одягу та інших поверхонь.

Що не можна мити і прати кисневим порошком – читайте на Styler.

Що таке кисневий порошок

Перкарбонат натрію (кисневий порошок) – це екологічні та безпечні для людини й природи маленькі білі гранули. Вони майже не мають запаху та добре розчиняються у гарячій воді.

Таку речовину можна часто зустріти у складах синтетичних мийних засобів. Там сполука використовується задля відбілювання.

Як користуватися кисневим порошком

Часто кисневий порошок застосовуються для відбілювання речей і видалення плям. Його можна застосовувати як для ручного, так і для механічного прання в пральній машинці:

  • для сильних забруднень 3-4 ложки засобу додають у відсік для прального порошку в пральній машинці
  • для ручного прання розчиніть 1-2 столових ложки засобу разом із пральним порошком в гарячій воді та замочіть речі на кілька годин
  • щоб вивести забруднення насипте кисневий порошок на забруднену ділянку та залийте гарячою водою. Потім одяг залишають на кілька годин та перуть у пральній машинці

Важливо, що кисневий порошок ефективніший при розчиненні у гарячій воді. Його сполуки починають активуватися за температури від 40°C, а для видалення сильних забруднень розчиняють засіб водою від 60-95°C.

Що не можна прати кисневим порошком

Кисневим порошком забороняється прати одяг із таких матеріалів, як вовна та шовк. Не наносьте засіб на речі, які мають прикраси зі шкіри та шкірозамінника. Все тому, що вони можуть пошкодитись.

Така сама ситуація може скластися з дерев’яними ґудзиками. Краще прати їх іншими речовинами.

До того ж такий порошок використовують для чистки різних предметів побуту. Йдеться про поверхні в кімнатах, килимки, плитку для приготування їжі.

Однак, не всі місця в домі можна обробляти таким засобом. Зокрема, лінолеум та предмети, зроблені з алюмінію. Категорично не можна, щоб порошок потрапив на лаковані та поліровані поверхні.

Коли миєте щось кисневим порошком, обов’язково одягайте рукавички, аби не було алергії, опіків чи інших побічних реакцій.

Margaret

Recent Posts

Мер Кам’янського відвідав навчальний осередок, де впроваджується програма предмета «Захист України»

Мер Кам'янського разом із начальником Кам’янської районної військової адміністрації Олегом Гапічем відвідали один із навчальних…

46 хв. ago

На Дніпропетровщині ревнивець убив односельця

Поліцейські Синельниківського районного управління затримали зловмисника який через ревнощі позбавив життя односельця. Під час сумісного…

2 години ago

У гімназіях і ліцеях Кам’янського триває будівництво нових бомбосховищ та ремонт укриттів (відео)

Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Продовжуємо покращувати стан укриттів у наших навчальних закладах.…

2 години ago

У Дніпрі судитимуть дебошира

У Дніпрі судитимуть місцевого мешканця за побиття та шахрайство: дізнавачі завершили досудове розслідування та скерували…

2 години ago

Поліцейські Кам’янського долучилися до донорства крові

Зібрана кров поповнить запаси банку крові та допоможе врятувати не одне життя. 19 та 20…

3 години ago

На Дніпропетровщині в лісосмузі знайшли зниклу бабусю

13 травня о 13:26 до центральної обласної диспетчерської служби надійшло повідомлення про зниклу жінку в селі…

3 години ago