Categories: Політика

Сьогодні затверджено символіку Камʼянського району

Про це повідомив депутат Камʼянської районної ради Артур Круть.

“Сьогодні, 21.12.2023 року, на сесії Камʼянської районної ради затверджено символіку Камʼянського району Дніпропетровської області.

ОПИС ГЕРБА
У синьому полі на половині золотого залізничного колеса золотий бик, над ним праворуч три перехрещені золоті списи у золотому відкритому лавровому вінку. Щит увінчує стилізована золота районна корона з рослинними зубцями. Під щитом на синій стрічці – напис золотими літерами «КАМ’ЯНСЬКИЙ РАЙОН».
ОПИС ВЕЛИКОГО ГЕРБА
Щит з гербом району підтримує з правого боку козак у малиновому вбранні, який тримає малиновий прапор з білим козацьким хрестом, а з лівого – робітник-металург. Щит увінчує стилізована золота районна корона з рослинними зубцями. Під щитом на синій стрічці – напис золотими літерами «КАМ’ЯНСЬКИЙ РАЙОН».
СИМВОЛІКА ГЕРБА
Символіка герба Кам’янського району є багатозначною і мовою символів відображає його історичні, природничі та економічні особливості. Композиційно поєднуючи окремі елементи зі старих гербів Верхньодніпровського, Криничанського, П’ятихатського районів та міста Кам’янське, герб символізує їх об’єднання у межах нової укрупненої адміністративної одиниці.
Золотий бик, символічно уособлюючи Верхньодніпровщину, водночас символізує родючість Кам’янської землі, працьовитість та добру силу і міць мешканців району.
Залізничне колесо, символічно уособлюючи П’ятихатчину, підкреслює також визначну роль транспортної інфраструктури та значний внесок промисловості Кам’янського району в економічний та господарський розвиток Придніпровського регіону.
Перехрещені козацькі списи у лавровому вінку, символічно уособлюючи адміністративний центр району – місто Кам’янське, нагадують про історичне козацьке минуле краю, зокрема, про першу перемогу у визвольній війні, яку козаки під проводом Богдана Хмельницького здобули у битві під Жовтими Водами 1648 року.
Синьо-жовта кольорова гама герба, що відтворює кольори старого герба Криничанського району, уособлює Дніпро та родючі лани Кам’янського краю.
У великому гербі козак з прапором символізує славетне історичне минуле краю, звитягу, хоробрість і самовідданість мешканців Кам’янського району в боротьбі за свободу і незалежність України проти загарбників з часів ХVІІ століття по сьогодення, а робітник – самовіддану людську працю та розвинуте в районі промислове виробництво, яке забезпечуює його сталий економічний розвиток.
Золота стилізована корона вказує на статус герба, як символу адміністративного району.
Автори герба: Олег Потап
Комп’ютерний дизайн: Михайло Потап, Іван Харітонов.
Дякую колегам за працю”, – повідомив депутат.
Олена

Recent Posts

Головні події Кам‘янського за тиждень

Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті.

1 годину ago

Кам’янський кінотеатр “Мир” дбає про безбар’єрність

У Кіноконцертному залі «МИР» переконані: кожна людина має право на доступ до культури, незалежно від…

1 годину ago

Молодь Кам’янського познайомилась із роботою Верховної Ради

27 червня представники Молодіжної ради Кам'янського взяли участь в Моделі Верховної Ради України 2025 –…

2 години ago

У Кам’янському відбувся відкритий чемпіонат з пляжного тхеквондо

5 липня Лівобережний парк у Кам’янському перетворився на справжню арену майстерності та сили духу: тут…

2 години ago

У Дніпрі потонув чоловік

У суботу, 5 липня, у Дніпрі стався нещасний випадок. На пляжі, що на житловому масиві…

3 години ago

Кам’янчан запрошують долучитися до фотоконкурсу

Музей історії міста Кам’янське запрошує кам’янчан до участі у фотоконкурсі «Кам’янське. Крізь об’єктив часу і…

3 години ago