Categories: Економіка

До уваги кам’янчан: зросла ціна “борщового набору”

Станом на початок січня 2024 року всі овочі “борщового набору” в Україні, крім цибулі та моркви, коштують на 20% дорожче, ніж рік тому.

Про це УНІАН повідомила керівник відділу маркетингу львівського оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович.

За її словами, рекордсменом по зростанню ціни за рік стала картопля, яка в порівнянні із початком 2023 року подорожчала в 3,5 раза, і нині гуртова вартість цього овоча складає 14-15,5 грн/кг. Водночас буряк та капуста коштують 10-11 грн за кг, що на 20% дорожче, ніж минулого року.

“В той же час морква сьогодні коштує 10-11 грн за кг – на 48% дешевше, ніж в січні минулого року. Цибуля також в порівнянні із минулим роком подешевшала більш, ніж удвічі та коштує 11,5-12,5 грн за кг”, – розповіла представниця ринку.

Вона пояснює, що такі падіння є результатом надлишкових обсягів – перевиробництва моркви й цибулі. Також стагнуючий попит вплинув на цінову ситуацію.

Натомість, за словами Попович, підвищення цін на деякі овочі насамперед пов’язане із високими витратами на зберігання та транспортування, а також з підвищеними тарифами на електроенергію для виробників та вартістю пального.

“Якщо порівнювати ціни із попереднім тижнем, ситуація виглядає навіть більш, ніж стабільно. Навіть по картоплі, яка б’є всі цінові рекорди, зростання ціни було в межах 1,5%, капуста та морква подешевшали на 5%, а буряк та цибуля залишились на тому ж ціновому рівні, як і в останній тиждень грудня”, – констатує експерт.

На її думку, до кінця зими критичного зростання цін не очікується. Залежно від виду овочів, цінове зростання може бути в межах 2-7%.

“Однак слід зазначити, що будь-який прогноз має ступінь невизначеності, і актуальні ціни можуть відрізнятися в залежності від ряду змінних обставин. Важливо враховувати загальні економічні умови в країні, які можуть впливати на ціни на продовольчі товари, погодні фактори”, – наголосила Попович.

Що очікувати від цін на харчі в 2024 році
Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран повідомив, що загалом економічних ризиків для різкого подорожчання продуктів у 2024 році немає, тому не варто бігти закуповуватись наперед.

Проте, за його словами, є окремі товари, які є в групі ризику на зростання вартості. Це, наприклад, кондитерка, тому що польський страйк призводить до блокування доставки какао бобів, які необхідні для виробництва. Також можуть трохи подорожчати риба та морепродукти, які є імпортними.

Margaret

Recent Posts

Дивне пограбування: у Дніпрі чоловік поцупив годівницю для птахів

У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…

29 хв. ago

Анна Трінчер у новому кліпі звела з розуму сексапільного красеня (відео)

Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…

59 хв. ago

Юна кам’янчанка – переможниця конкурсу ерудитів

Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…

1 годину ago

У Дніпрі горів палац “Шинник” (відео)

У Дніпрі сталася пожежа на території КП "КСК "Шинник" на 12 кварталі. Про це передає "Відомо" з…

2 години ago

УДніпрі чоловік поцупив годівницю для птахів

У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…

2 години ago

Чоловік, якого вранці підірвали у автомобілі, помер у лікарні Дніпра

Голова Лівобережної адміністрації Дніпра, депутат Дніпровської міської ради Юрій Федько помер в одній з лікарень…

3 години ago