Categories: Це цікаво

Шкодять дорослим та дітям: ось чому ризиковано використовували пластикові пляшки

Пластикові пляшки вже надто міцно закріпилися в щоденному побуті. Усі звикли купувати напої в пластиковій тарі та зовсім не задумуються, як вони можуть нашкодити.

Головна небезпека

За словами фахівців, певні ризики від використання пластикових пляшок існують як для здоров’я дорослих, так і для дітей.

Бісфенол А (BPA) – одна з головних небезпек.

Зокрема, коли купуєте напій, звертайте увагу на тип пластику, з якого виготовлено пляшку. Потрібно уникати виробів, які містять бісфенол А (BPA).

За неправильного зберігання напою, BPA може виділятися та потрапляти до організму разом із водою. При тривалому накопиченні ця речовина негативно впливає на гормональну та нервову систему, особливо чутливими до цього впливу можуть бути діти.

Які є альтернативи

Можна використовувати пляшки з безпечних матеріалів, які не містять BPA та інші шкідливі хімічні речовини.

Уникайте також зберігання гарячих або холодних напоїв у пластикових пляшках, особливо, якщо вони піддаються температурним змінам.

Використовуйте пластикові пляшки одноразово або обирайте скляну тару.

До того ж не можна перевищувати термін використання багаторазових пластикових пляшок та уникайте їх нагріву.

Зараз на полицях магазинів рідко зустрічаються пляшки з додаванням BPA, але все ж трапляються винятки. Тому для впевненості можна знайти код переробки пластику.

Уникайте пляшок, на яких зазначений код рециклінгу із цифрою 7 або 3.

Вплив на організм людини

Збільшення виробництва і використання пластику за останні 20 років призвело до збільшення захворювань ендокринної системи від хімічних речовин, що містяться в ньому, це так звані ендокринні руйнівники.

До основних ендокринних руйнівників відносять стійкі органічні забруднювачі, більшість із яких є в пластику або в продуктах його розпаду.

У виробництві поліетилену використовується свинець. Цей метал надзвичайно токсичний. Його скупчення в організмі спричиняє розвиток багатьох захворювань.

Зберігання їжі в поліетилені не приносить користі. Продукти, що лежать у пакеті, швидше починають псуватися, розвивається пліснява. А при заморожуванні поліетилену, з нього виділяються токсини.

Особливо небезпечно розігрівати напівфабрикати в упаковці: доведено, що під дією високої температури з пластику виділяється формальдегід – токсичний газ.

Margaret

Recent Posts

Кам’янське втратило двох своїх захисників

Трагічну новину повідомив мер міста Андрій Білоусов. "18 червня поблизу населеного пункту Стариця на Харківщині…

12 хв. ago

Українська акторка Наталка Денисенко виходить заміж вдруге

Українська акторка Наталка Денисенко виходить заміж вдруге. Коханий Юрій Савранський освідчився їй. Радісною новиною знаменитість поділилась в Instagram. Артистка опублікувала серію…

2 години ago

Головні події Кам‘янського за тиждень (відео)

Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті:  

2 години ago

У Кам’янському відзначили День Конституції України

Сьогодні відзначаємо одне з головних державних свят — день ухвалення Основного Закону, який закріпив фундаментальні…

3 години ago

Погоня в Дніпрі: пошкоджений Hyundai та хабар поліцейським (відео)

У суботу, 27 червня, у Дніпрі водій Hyundai намагався втекти від патрульних, а коли його…

4 години ago

На Дніпропетровщині гідроцикл врізався в катер із «бананом»: є постраждалі (відео)

У Кривому Розі сталася аварія на воді — гідроцикл врізався в катер, який буксирував водний…

4 години ago