Categories: Це цікаво

5 таємничих підземних споруд України, які захоплюють дух

Україна має довгу та складну історію, а у кожної історії є “підземний вимір”. Сторіччями монастирі та аристократи створювали підземні споруди для безпеки та зберігання свого майна. Від цих місць віє духом пригод та середньовіччя.

РБК-Україна (проект Styler) обрало 5 найбільш цікавих підземних споруд, які варто відвідати туристам.

Острог

Підземелля колишнього монастиря ордену Братів менших капуцинів датуються 1775-1832 роками. Вони складаються з двох частин: побутової та сакральної, де була підземна церква та місця поховань. Під час реставрації було знайдено останки 19 людей, які перепоховали в криптах. Інтер’єр підземель наближений до первісного вигляду.

В господарській частині тепер функціонує підземна художня галерея Музею історії НаУОА (фото: museum.oa.edu.ua)

Тернопіль

Підземні лабіринти Тернополя з’єднували стратегічні об’єкти міста, такі як замок, Надставна церква, Катедра, Зелена церква та Єзуїтський костел. Вони слугували елементами оборонної структури. Існує думка, що підземні переходи мають кілометрову протяжність. Однак їх детальне дослідження ще триває.

Ось такі сходи ведуть у підземелля Старого замка (фото: Вікіпедія)

Львів

Найбільше підземелля у Львові розташоване під вівтарем Преображенської церкви. Колись тут був костел ордену тринітаріїв XVIII століття, який викуповував християн з неволі. У підземеллях проводили поховання ченців та вельмож. Один із проходів вів до монастиря неподалік. Відвідувачі можуть замовити екскурсію та побачити це місце.

Підземелля розташоване на вулиці Краківська (фото: lviv-day.com)

Нерубайське (Одеса)

Під селом Нерубайське знаходяться підземні тунелі довжиною 2,5-3,5 тисячі кілометрів. Багато частин катакомб залишаються невивченими. Колись вони слугували укриттям для контрабандистів та партизанів. Існує думка, що катакомби старші за Одесу і зберігають багато таємниць. Відвідувачам рекомендується підготуватися та взяти з собою гіда або спелеолога. Вхід безкоштовний, але пошук виходу може бути складним.

Кожен, хто вперше потрапляє у катакомби під Одесою, дивується – які ж тут низькі стелі (фото: Вікіпедія)

Луцьк

Підземні лабіринти Луцька розташовані під Кафедральним костелом і датуються XV-XVII століттями. Вони слугували шляхами відступу та мали окремий хід до річки для поповнення запасів води. У підземеллях є тюремний комплекс з камерою-одиночкою. Тут також зберігаються могили князів, єпископів та заможних лучан. Екскурсоводи розповідають про всіх похованих.

Ось такі дуже антуражні середньовічні цеглові арки зустрічають мандрівника у Луцькі підземелля (фото: volynpost.com)

Margaret

Recent Posts

На трасі біля Кам’янського сталася ДТП (відео)

Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…

10 години ago

У Кам’янському надають безкоштовну правову допомогу

Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…

10 години ago

Цьогоріч на Дніпропетровщині семеро людей захворіли на ботулізм

У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…

10 години ago

Дивне пограбування: у Дніпрі чоловік поцупив годівницю для птахів

У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…

11 години ago

Анна Трінчер у новому кліпі звела з розуму сексапільного красеня (відео)

Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…

11 години ago

Юна кам’янчанка – переможниця конкурсу ерудитів

Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…

12 години ago