РБК-Україна (проект Styler) розповідає, які справжні вітамінні скарби можна збирати у лісі безплатно та від чого ці ягоди лікують.
Шипшина – одна з найцінніших ягід для підтримки імунітету та нормалізації травлення. Вона багата на вітамін С, який зміцнює імунну систему, стабілізує роботу серця і зміцнює судини.
Шипшина також сприяє зниженню рівня холестерину та кров’яного тиску. Вона допомагає регенерації органів та систем організму в цілому.
Збирати плоди можна з ранньої осені до пізньої осені, але чим довше плоди висіли на гілці, тим солодші вони стають, хоч і втрачають вітамін С.
Шипшина (фото: Pixabay.com)
Калина має чудові властивості для покращення роботи кишківник і серця. Її ягоди містять велику кількість аскорбінової кислоти, що стабілізує кров’яний тиск і покращує кровообіг.
Калина також має легкий сечогінний ефект, що допомагає виводити зайву рідину з організму. Вона прискорює загоєння ран, корисна при виразках шлунка та дванадцятипалої кишки, а також допомагає при захворюваннях печінки і жовчного міхура.
Ягоди збирають з ранньої осені до пізньої осені, зберігаючи їх у сухих і прохолодних місцях.
Калина (фото: Pixabay.com)
Обліпиха є справжнім осіннім цілителем. Вона лікує опіки, рани, гастрити та виразки. Ягода також допомагає при серцевих захворюваннях, покращує стан нервової системи і шкіри.
Обліпиху збирають акуратно маленькими ножицями, намагаючись не пошкодити плоди. Ягоди зберігають у сухих і прохолодних умовах.
Обліпиха (фото: Вікіпедія)
Журавлина славиться своїми жарознижувальними, антибактеріальними і сечогінними властивостями. Вона покращує процеси травлення, заспокоює нервову систему і посилює ефект антибіотиків.
Журавлина корисна при цинзі і варикозному розширенні вен. Її збирають з вересня, зберігаючи в сухих і прохолодних місцях.
Журавлина (фото: Вікіпедія)
Горобина цінується за здатність швидко відновлювати сили і має протипухлинні, кровоспинні та спазмолітичні властивості. Ягода корисна при діабеті і жовчнокам’яній хворобі.
Залежно від сорту, горобина може підвищувати (червоноплода) або знижувати (чорноплода) кров’яний тиск. Червону горобину збирають у серпні, а чорноплоду – у вересні або після перших заморозків.
Горобина (фото: Вікіпедія)
Мантії зверху «спецівок» і завзятий, зовсім юнацький, блиск в очах – на Каметсталі вручили дипломи…
В одному з дворів на вулиці Янтарній, що на лівому березі Дніпра водійка легковика вʼїхала…
Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради за період з 28.03.2025 по 04.04.2025 було…
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…