РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про те, на що звернути увагу, обираючи парасолю.
Кожен різновид парасольки має свої переваги і недоліки, тож вибір моделі залежатиме не лише від погодних умов, а й від особистих уподобань.
Втім, обираючи надійну парасольку, яка стійко переживе негоду й не покриється іржею, варто звертати увагу на її характеристики.
Тип парасольки
Один з найголовніших факторів при виборі полягає в тому, чи повинна ваша парасолька бути “кишеньковою”.
Складані парасолі особливо легкі та практичні завдяки меншому розміру, що є перевагою, оскільки їх легко брати куди завгодно. Також вони не менш довговічні, аніж парасолі-тростини, при правильному догляді та експлуатації.
Парасолі-тростини зазвичай мають дещо більший купол і, таким чином, забезпечують кращий захист від дощу. Вони міцніші, і через їх розмір менше шансів, що вони загубляться – хоча й зберігати та транспортувати їх дещо складніше.
Розмір купола
Форма купола парасольки, як правило, має круглу форму. Існують також нестандартні, такі як квадратні парасольки або куполи парасольок у формі серця.
Однак круглий тип має найбільшу площу поверхні і тому забезпечує найкращий захист від дощу. Чим більший купол, тим більше ви захищені від дощу. А якщо він досить великий, під ним є місце для ще однієї людини:
Втім, чим більший купол, тим важча парасоля. Тож при виборі за розміром купола варто відштовхуватися від своєї мети.
Матеріал купола
Поліестер менш блискучий, ніж нейлон, тому виглядає дещо естетичніше. Проте обидва матеріали є однаковими за своїми водовідштовхувальними характеристиками.
Бавовна використовується більше для декоративних парасольок, тому що вона трохи важча і менш водовідштовхувальна.
Матеріал каркаса
Від матеріалу каркаса (стрижня) залежить витривалість парасолі – деякі матеріали більш міцні та надійні:
Кількість і матеріал спиць
Спиці зазвичай виготовляють з алюмінію, скловолокна та сталі. Найбільш міцним та водночас легким вважається скловолокно, проте алюміній та сталь також досить стійки до вітру та злив.
Кількість спиць більше впливає на форму купола, аніж на міцність парасольки. Втім, чим купол кругліший, тим краще він захищає від сильного дощу.
Якісний матеріал допомагає зменшити кількість спиць. А от запобігти пошкодженню парасольки від сильного вітру допомагає система “антивітер” – спеціальні пружини в місцях з’єднання спиць.
Матеріал і форма ручки
Обираючи парасольку, важливо звертати увагу на форму та розмір ручки – зручність важлива, адже втримати парасолю при сильному вітрі може бути складно.
Якщо парасолька має ручку-гачок, вона займає трохи більше місця, ніж парасолька з прямою ручкою. Однак вона може бути зручнішою, крім цього, її можна легко повісити для висихання.
Проте ручка ні в якому разі не повинна бути занадто маленькою або великою, інакше парасольку буде незручно носити – особливо під час поривів вітру.
Система відкривання
Існують як автоматичні, так і ручні системи відкривання з різними перевагами та недоліками:
Загалом, для закривання повністю автоматичних парасольок потрібно трохи більше зусилля, оскільки в механізмі потрібно натягнути пружину. Такі парасольки значно важчі за напівавтоматичні.
Додаткові функції
Оскільки парасолі часто використовуються вночі та в умовах поганої видимості (як от в тумані), парасолі зі світловідбивальної тканини особливо корисні, коли мова йде про безпеку.
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…
Водій фури, порушивши правила обгону на перехресті, спровокував дорожньо-транспортну пригоду, через яку загинув водій ВАЗ.…