Евакуація з Донеччини, підтримка родин загиблих: новини зі сфери соцзахисту Дніпропетровщини

Евакуація мешканців Донеччини, допомога родинам, які втратили рідних через війну. А ще – підтримка людей з інвалідністю і розвиток в області сімейних форм виховання. Про новини в соцсфері Дніпропетровщини під час брифінгу розповіла заступник начальника ОВА Надія Задорожна.

«Регіон продовжує приймати евакуйованих з гарячих точок Донецької області. Тримаємо зв’язок з колегами з тамтешньої ОВА. Співпрацюємо й з міжнародними, благодійними та громадськими організаціями. Вони допомагають доставити людей до проміжних евакопунктів. Їх в регіоні 8 – на 900 ліжко-місць», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Вона додала, що тих, хто хоче залишитись на Дніпропетровщині, розміщують в місцях тимчасового проживання. Загалом облаштовані понад 100 об’єктів. Там є більш ніж 600 вільних місць.

Родинам, які втратили рідних через війну, продовжують надавати матеріальну допомогу від області. 300 тис грн – близьким кожного загиблого цивільного. Цьогоріч виплату отримали члени сімей 69 жертв російської агресії. Є рішення про надання коштів ще шести родинам.

З різних джерел на Дніпропетровщині фінансують послуги з реабілітації. Цьогоріч з держбюджету на них виділили понад 9 млн грн. Ще 1 млн грн – з обласного.

«Жителі можуть вільно обирати заклад, у якому будуть отримувати допомогу. Ознайомитися з їх переліком можна на офіційних сайтах Мінсоцполітики та Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю. Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік – від 16 до 25 тис грн», – наголосила Надія Задорожна.

Від початку року на Дніпропетровщині всиновили 81 дитину. Для тих же, хто тільки планує це зробити, працює гаряча лінія з підтримки сімейних форм виховання. Консультацією щодо можливостей усиновлення, створення прийомних сімей, ДБСТ та родин патронатних вихователів скористалися 450 людей.

«Область отримала майже 86 млн грн держсубвенції на придбання житла для Дитячих будинків сімейного типу. На Дніпропетровщині купимо 10 осель. Там розмістимо щойно створені ДБСТ і ті, що перебралися до нашого регіону з «гарячих точок», – розповіла заступник очільника регіону.

Окрему місцеву програму з підтримки ветеранів затвердили 59 громад області. Ще дві приймуть таку до кінця місяця.

У Підгородненській громаді відкрили перший в області Центр психічного здоров’я «Ти не один». Втілити проєкт допомогла Швейцарія. Мешканці можуть проконсультуватися з психологами, психотерапевтами, психіатрами та соціальними працівниками в комфортних умовах. Це анонімно та безкоштовно.

Олена

Recent Posts

Що сталося з квартплатою у Кам’янському? Коментар КП «Добробут»

Містяни, які користуються сервісом «Приват-24», вже ознайомилися з рахунками за березень. Зокрема, побачили, що розмір…

10 години ago

Університете Кам’янського – учасник Програми професійного розвитку академічних менеджерів

Команда Дніпровського державгого технічного університету успішно пройшла конкурсний відбір серед 200 університетів України та увійшла до…

16 години ago

У Кам’янському поліцейські познайомили дітей із роботою кінологів

Поліцейські ювенальної превенції ГУНП спільно з інспектором із дотримання прав людини Кам'янського РУП за участі…

17 години ago

У Кам’янському відбувся Кубок відкриття футбольного сезону

4 квітня на лівобережному стадіоні "Надія" відбувся "Кубок відкриття футбольного сезону" Кам’янського – 2025 серед…

17 години ago

На Дніпропетровщині чиновник заробляв гроші на мерцях

Заволоділи майже 7 млн грн бюджетних коштів – у Кривому Розі викрито 10 учасників злочинної…

18 години ago

На Дніпропетровщині двоє дітей намагалися покінчити з собою

Про це передає "Відомо". Перший випадок стосується 13-річної дівчинки, яка спробувала суїцид шляхом прийому великої…

19 години ago