Дехто пропонує обгортати стовбури металевими сітками, пише «Наше місто» з посиланням на 11 канал.
Фахівці підтверджують: гризуни справді пошкодили десятки дерев, переважно м’яколистяних порід, таких як верба. За словами зоолога Олександра Пономаренка, подібна активність для бобрів цілком природна. Вони гризуть дерева не лише для харчування, а й для будівництва укриттів у воді. Один із таких притулків вдалося зафіксувати саме у Сурсько-Литовському.
Біологи пояснюють, що популяція бобрів у регіоні значно зросла за останнє десятиліття. Причини – державний захист виду та зниження попиту на натуральне хутро. Полювання на цих тварин в Україні заборонене, тож вони поступово заселяють нові території.
Експерти заспокоюють місцевих: хоча гризуни можуть спричиняти певні незручності, їхня діяльність має і позитивні наслідки. Повалені дерева стимулюють розвиток кореневої системи та зміцнюють береги річки. До того ж, через високу проточність води заболочування в цій місцевості не очікується.
Фахівці зазначають, що точну чисельність бобрів варто визначати в межах державного екологічного моніторингу. А поки що жителям Сурсько-Литовського доведеться звикати до такого сусідства.
Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті:
25 пожеж на відкритих територіях та понад 19 гектарів знищених вогнем екосистем, ліквідували надзвичайники регіону…
У суботу, 19 квітня, у Кривому Розі в Тернівському районі у ставку виявило тіло потопельника.…
З 15 по 17 квітня 2025 року в Таллінні (Естонія) відбувся чемпіонат Європи з тхеквондо…
15 квітня 2025 року в місті Дніпро відбувся Обласний фестиваль-конкурс учнів-піаністів мистецьких шкіл, у якому…
Прес-служба ДСНС повідомляє: 20 квітня 2025 року по Дніпропетровської області очікується висока (IV класу), місцями…