Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз на Дніпропетровщині

Одна з особливо небезпечних інфекційних недугів, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Втім, за словами фахівців, виліковна. Про те, чим небезпечний туберкульоз та як від нього вберегтися, йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА. 

«Держава піклується, щоб виконувалися заходи профілактики. Серед них – обов’язкові щеплення проти туберкульозу. Крім того, наша лабораторія за допомогою спеціальних тестів виявляє людей з латентною туберкульозною інфекцією. Використовуємо метод імуноферментного аналізу. Пацієнтів з підозрою на захворювання відправляємо на дообстеження», – розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Вона додала, що вироблена державна стратегія, механізми подолання розповсюдження цієї недуги. Затверджений план щодо надання допомоги хворим на туберкульоз. Кожна людина в області може звернутися до медзакладу і отримати лікування. Воно безкоштовне.

Також на Дніпропетровщині у громади виїжджає пересувний флюорограф. Нині в області триває місячник боротьби з туберкульозом.

«Незважаючи на високий рівень захворюваності, ми досягли значних успіхів у лікуванні. Розширені можливості амбулаторного подолання інфекції. Відбувся справжній прорив у медикаментозному методі. Значно скоротився курс лікування. Замість двох-трьох років людина може одужати за шість місяців, а у деяких випадках навіть за чотири», – наголосила експертка департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА з напрямку «Фтизіатрія» Наталія Бутковська. 

Експертка також зазначила, що значно пішли вперед й методи діагностики. Наразі отримати результат можна буквально за лічені години.

Фахівчині озвучили основні симптоми хвороби. Серед таких кашель, який триває більше двох тижнів, безпричинна втрата ваги, раптове підвищення температури, задишка, біль у грудній клітині, втомлюваність. У разі їх виникнення варто одразу звертатися до спеціаліста та пройти обстеження.

Щоб не заразитися, треба уникати контактів із хворою людиною. Варто підтримувати стан імунної системи, дбати про гігієну.

Всього визначені 23 групи ризику. Люди, які до них відносяться, мають щороку проходити обстеження.

Олена

Recent Posts

Олександр Усик на великому екрані: вийшов трейлер фільму «Розгромна машина» (відео)

У мережі з'явився перший трейлер спортивної драми "Розгромна машина" (The Smashing Machine) - біографічного фільму…

23 хв. ago

У Кам’янському ремонтують дорогу на одній з вулиць приватного сектору 6-ї сотні (відео)

Про це розповів міський голова Андрій Білоусов. "Приступили до ремонту дорожнього покриття на одній з…

29 хв. ago

На Донеччині загинув захисник із Кам’янського

Трагічну новину повідомив міський голова Андрій Білоусов. "14 квітня в бою поблизу населеного пункту Удачне…

32 хв. ago

Як зняти опік від кропиви підручними засобами, якщо аптеки немає поруч

Що робити, якщо вас ужалила кропива, і чим насправді небезпечний цей поширений "опік"? Дізнайтеся, як…

54 хв. ago

У Кам’янському чоловік жорстоко побив незнайомця

У Кам’янському поліцейські повідомили про підозру 39-річному чоловіку, який спричинив тяжкі тілесні ушкодження перехожому. Під…

1 годину ago

Кохання вже на порозі: знаки Зодіаку, яким травень подарує доленосну зустріч

У травні 2025 року деяким знакам Зодіаку зірки готують особливі романтичні пригоди. Астрологи назвали тих,…

2 години ago