Громади Дніпропетровщини пройшли тренінг із впровадження е-демократії та електронних послуг

Для представників громад області провели тренінг. За круглим столом опановували інструменти е-демократії. А ще «прокачували» навички впровадження електронних послуг. 

«Зібрали сьогодні цифровізаторів області. Аби показати різноманітні цифрові інструменти, які існують зараз. Їх – величезна кількість. Хочемо, аби громади радилися зі своїми жителями, були сучасними, йшли вперед, розвивалися», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Учасникам тренінгу розповіли про впровадження цифрових послуг, інструментів е-демократії.

Таких, зокрема, як електронна петиція, електронна консультація, бюджет участі, програма «Відкрите місто».

«Такі сервіси наближають місцеву владу до своїх мешканців. Заохочують громадськість брати участь у різних проєктах, бути соціально активними. Долучатися до прийняття рішень. В нагоді для цього – цифрові інструменти. Як ними користуватися, сьогодні розповіли нашим слухачам», – сказала регіональний координатор Програми EGAP у Дніпропетровській області Наталія Піскоха.

Начальник відділу цифрових трансформацій Лозуватської громади Ігор Петренко розповів, що для мешканців вже запровадили електронні консультації. На стадії впровадження – петиції.

«А ще ми активно використовуємо онлайн-опитування. Наприклад, запустили процес перейменування вулиць у нашій громаді. Таких топонімів зо три десятка. Радимося із місцевими, обговорюємо нові назви», – розповів Ігор Петренко.

Він додав, що 1 грудня 2022 року в громаді відкрився ЦНАП. Він має головний офіс і шість віддалених робочих місць. Загалом щотижня вони надають до 200 послуг. Готуються й до впровадження нових сервісів. Зокрема, комплексної послуги для бійців, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів «Я – Ветеран».

Під час зустрічі провели й проміжні підсумки проєкту з цифровізації 10 громад області. Це Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська. Експерти допомогли їм створити власні програми інформатизації та цифровізації.

Учасникам вручили сертифікати. А ще від партнера проєкту Програми EGAP Фонду Східні Європа – Wi-Fi-роутери. Аби громади могли в себе створити точки доступу до безкоштовного інтернету.

Олена

Recent Posts

У Дніпрі до кінця осені не курсуватиме трамвай №1

У Дніпрі з літа й майже до кінця осені не курсуватимуть трамвай №1 та низка…

19 хв. ago

Скарлетт Йоганссон проти динозаврів: “Світу Юрського періоду 4” вийде вже влітку (відео)

Кінокомпанія Universal Pictures показала новий трейлер науково-фантастичного екшну "Світ Юрського періоду: Відродження" (Jurassic World Rebirth), що…

44 хв. ago

На Дніпропетровщині зростає захворюваність на кишкові інфекції

Епідеміологічна ситуація на Дніпропетровщині: рівень ГРВІ знижується, але зростає кількість кишкових інфекцій. Про це повідомив…

56 хв. ago

На Дніпропетровщині викрили чоловіка, який зберігав зброю та боєприпаси

Правоохоронці Нікопольщини викрили місцевого мешканця на зберіганні зброї та боєприпасів: фігуранту повідомили про підозру. В ході…

1 годину ago

На Дніпропетровщині автівка влетіла у відбійник (відео)

Ввечері, 20 травня, на трасі Дніпро-Павлоград сталася серйозна аварія. Про це передає "Відомо" з посиланням на "Дніпро…

2 години ago

Рецепт дня: Слухняне заварне тісто на пиріжки

Не всі кулінари наважуються ліпити домашні вареники та біляші. Навіть найкраще тісто на пиріжки потрібно залишати на…

2 години ago