Громади Дніпропетровщини пройшли тренінг із впровадження е-демократії та електронних послуг

Для представників громад області провели тренінг. За круглим столом опановували інструменти е-демократії. А ще «прокачували» навички впровадження електронних послуг. 

«Зібрали сьогодні цифровізаторів області. Аби показати різноманітні цифрові інструменти, які існують зараз. Їх – величезна кількість. Хочемо, аби громади радилися зі своїми жителями, були сучасними, йшли вперед, розвивалися», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Учасникам тренінгу розповіли про впровадження цифрових послуг, інструментів е-демократії.

Таких, зокрема, як електронна петиція, електронна консультація, бюджет участі, програма «Відкрите місто».

«Такі сервіси наближають місцеву владу до своїх мешканців. Заохочують громадськість брати участь у різних проєктах, бути соціально активними. Долучатися до прийняття рішень. В нагоді для цього – цифрові інструменти. Як ними користуватися, сьогодні розповіли нашим слухачам», – сказала регіональний координатор Програми EGAP у Дніпропетровській області Наталія Піскоха.

Начальник відділу цифрових трансформацій Лозуватської громади Ігор Петренко розповів, що для мешканців вже запровадили електронні консультації. На стадії впровадження – петиції.

«А ще ми активно використовуємо онлайн-опитування. Наприклад, запустили процес перейменування вулиць у нашій громаді. Таких топонімів зо три десятка. Радимося із місцевими, обговорюємо нові назви», – розповів Ігор Петренко.

Він додав, що 1 грудня 2022 року в громаді відкрився ЦНАП. Він має головний офіс і шість віддалених робочих місць. Загалом щотижня вони надають до 200 послуг. Готуються й до впровадження нових сервісів. Зокрема, комплексної послуги для бійців, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів «Я – Ветеран».

Під час зустрічі провели й проміжні підсумки проєкту з цифровізації 10 громад області. Це Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська. Експерти допомогли їм створити власні програми інформатизації та цифровізації.

Учасникам вручили сертифікати. А ще від партнера проєкту Програми EGAP Фонду Східні Європа – Wi-Fi-роутери. Аби громади могли в себе створити точки доступу до безкоштовного інтернету.

Олена

Recent Posts

У Кам’янському розпочалися ігри “Пліч-о-пліч” (відео)

На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…

7 години ago

У Дніпрі син ледь не вбив свою матір

Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…

10 години ago

На Дніпропетровщині поліцейські допомогли старенькій повернутися додому

Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…

10 години ago

Підприємців Дніпропетровщини запрошують на онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»

Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…

11 години ago

Kalush Orchestra випустив кліп на романтичну пісню «Коли» (відео)

Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…

11 години ago

На Дніпропетровщині ліквідували нарколабораторію (відео)

У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…

12 години ago