На Дніпропетровщині запрацював тренінговий центр судово-медичної ідентифікації

В області поновили роботу тренінгового центру судово-медичної ідентифікації. Приміщення відремонтували і оснастили технічно. Відтепер тут збиратимуть фахівців, які займаються пошуком зниклих та встановленням осіб загиблих. Міжнародні експерти-практики проводитимуть для них лекції. Буде й практика. Все, щоб поіменно знати жертв російських загарбників. А ще – ретельно підготувати доказову базу щодо їхніх злочинів.

«Маємо майже 270 районних підрозділів судово-медичної експертної служби. По обласному у кожному регіоні. Їх координує науково-експертна установа МОЗу, ­– зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. – Починаючи з 2014-го саме Дніпропетровщині і Харківщині міжнародні партнери допомагають вдосконалюватися у питанні ідентифікації невпізнаних тіл».

Мова про жертв країни-агресорки. Цивільних та військових. Тих, чиї тіла тривалий час залишалися на окупованих територіях.

«Звільнені від окупантів українські землі – суцільне місце злочину. Людські жертви, місця масових захоронень… Важливо встановити особистість кожного загиблого. А ще – з’ясувати час та причини смерті. Це доказова база проти російських вбивць. Вона має бути повною і ретельно зібраною», – сказав начальник ОВА Сергій Лисак.

Для цього на Дніпропетровщині відкрили тренінговий центр судово-медичної ідентифікації. Два роки він був зачинений. Нині його відремонтували та оснастили технічно.

«Тут навчатимуть процесам ідентифікації загиблих. З урахуванням міжнародних стандартів. Учасниками тренінгів, які проходитимуть у центрі, будуть судмедексперти, медики, правоохоронці та надзвичайники з усієї країни. Ті, хто так чи інакше долучений до пошуку зниклих, транспортування тіл, встановлення їхньої особистості», – пояснив начальник бюро судово-медичної експертизи Валерій.

З облаштуванням локації для тренінгів допомогли міжнародні партнери. Вони й привозитимуть сюди експертів, котрі ділитимуться досвідом із нашими фахівцями.

«Ми будемо запрошувати різних топових спікерів. Саме зараз лекції і практичні заняття будуть про проведення аналізу ДНК. Їх вестиме генетик Вільям Гутвін. Він працює в університеті Престона і є один з найкращих спеціалістів у світі», – додав судово-медичний координатор МКЧХ в Україні Андрес Родригесс Зорро.

Вже сьогодні у центрі зібралися перші слухачі. Їхній курс триватиме тиждень.

Олена

Recent Posts

До уваги кам’янчан: кількість трамваїв на міських маршрутах буде значно скорочена

Про це повідомляє міський голова Андрій Білоусов. "Шановні мешканці Кам‘янського! Через потребу в зниженні споживання…

11 години ago

До уваги внутрішньо переміщених осіб, що мешкають в Кам’янському

Громадська організація «Правопростір» в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного…

12 години ago

Освітяни Кам’янського відправили чергову автівку на фронт

Про це повідомила директор департаменту освіти Наталія Рева. "33 автомобіль від освітян поповнив автопарк ЗСУ…

12 години ago

На Дніпропетровщині у чоловіка вилучили арсенал зброї

Поліцейські Новомосковська вилучили арсенал зброї та боєприпасів у 52-річного місцевого мешканця. У своєму гаражі фігурант…

13 години ago

У Дніпрі хлопець з гвинтівки вистрелив у 39-річного чоловіка: потерпілий помер

11 травня на вулиці Володимира Івасюка посварились сусіди. 17-річний хлопець вистрелив з пневматичної гвинтівки в 39-річного…

13 години ago

Гай Річі готує новий фільм

Режисер Гай Річі зніме фільм Wife and Dog ("Дружина і собака"), який, як і його…

14 години ago