На Дніпропетровщини створять жіночі ініціативні групи, що допомагатимуть жертвам насильства

На Дніпропетровщині впроваджують проєкт підтримки жінок, постраждалих від насильства. У Дніпрі, Кривому Розі, Синельниковому, Обухівській та Підгородненській громадах створять ініціативні групи. До них увійдуть активні і вмотивовані мешканки, які консультуватимуть постраждалих щодо безкоштовної юридичної, психологічної та медичної допомоги. Про це йшлося під час зустрічі в ОВА з представницями ООН Жінки. 

«Не варто толерувати і замовчувати насильство. В регіоні діють 87 спеціалізованих служб, куди можуть звернутися постраждалі. Це мобільні бригади, цілодобові притулки, центри соціально-психологічної допомоги, консультативні служби, кризові кімнати», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

«Переймаємо міжнародний досвід та посилюємо способи реагування на насильство в регіоні. В нагоді стане проєкт, який втілюють ООН Жінки разом з активістами», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Його мета – запобігти гендерному насильству, підвищити обізнаність серед жінок та покращити їхній доступ до правосуддя.

«З початком повномасштабного вторгнення ООН Жінки посилили присутність в регіоні. Прагнемо допомогти переселенкам та поглибити співпрацю з громадами. В рамках проєкту EU4Recovery зосереджуємося на запобіганні, реагуванні, підвищенні обізнаності про гендерно зумовлене насильство. Постраждалі мають знати, куди вони можуть звернутися та отримати допомогу. А усі служби – оперативно реагувати і протидіяти таким злочинам», – підкреслила голова Представництва ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.

Задля цього у громадах створять жіночі ініціативні групи, які співпрацюватимуть з представниками влади. Активні мешканки пройдуть відповідне навчання. Потім – супроводжуватимуть і консультуватимуть постраждалих, як отримати безкоштовну допомогу – юридичну, психологічну, медичну.

«У липні проєкт стартує у Дніпрі, Кривому Розі, Синельниковому, Обухівській та Підгородненській громадах. Протягом десяти місяців зустрічатимемося з мешканками районів, місцевою владою, правоохоронцями. Проводитимемо інформаційні сесії, просвітницькі заходи, тренінги серед населення», – розповіла координатор з теми сексуального гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Слов’янське серце» Катерина Ханєва.

Проєкт «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» впроваджують ООН Жінки та ПРООН за підтримки жіночих організацій громадянського суспільства. Він реалізується на Дніпропетровщині, Полтавщині і з залученням деяких громад Донеччини.

Margaret

Recent Posts

У Кам’янському розпочалися ігри “Пліч-о-пліч” (відео)

На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…

9 години ago

У Дніпрі син ледь не вбив свою матір

Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…

12 години ago

На Дніпропетровщині поліцейські допомогли старенькій повернутися додому

Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…

12 години ago

Підприємців Дніпропетровщини запрошують на онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»

Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…

13 години ago

Kalush Orchestra випустив кліп на романтичну пісню «Коли» (відео)

Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…

13 години ago

На Дніпропетровщині ліквідували нарколабораторію (відео)

У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…

14 години ago