На Дніпропетровщини створять жіночі ініціативні групи, що допомагатимуть жертвам насильства

На Дніпропетровщині впроваджують проєкт підтримки жінок, постраждалих від насильства. У Дніпрі, Кривому Розі, Синельниковому, Обухівській та Підгородненській громадах створять ініціативні групи. До них увійдуть активні і вмотивовані мешканки, які консультуватимуть постраждалих щодо безкоштовної юридичної, психологічної та медичної допомоги. Про це йшлося під час зустрічі в ОВА з представницями ООН Жінки. 

«Не варто толерувати і замовчувати насильство. В регіоні діють 87 спеціалізованих служб, куди можуть звернутися постраждалі. Це мобільні бригади, цілодобові притулки, центри соціально-психологічної допомоги, консультативні служби, кризові кімнати», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

«Переймаємо міжнародний досвід та посилюємо способи реагування на насильство в регіоні. В нагоді стане проєкт, який втілюють ООН Жінки разом з активістами», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Його мета – запобігти гендерному насильству, підвищити обізнаність серед жінок та покращити їхній доступ до правосуддя.

«З початком повномасштабного вторгнення ООН Жінки посилили присутність в регіоні. Прагнемо допомогти переселенкам та поглибити співпрацю з громадами. В рамках проєкту EU4Recovery зосереджуємося на запобіганні, реагуванні, підвищенні обізнаності про гендерно зумовлене насильство. Постраждалі мають знати, куди вони можуть звернутися та отримати допомогу. А усі служби – оперативно реагувати і протидіяти таким злочинам», – підкреслила голова Представництва ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.

Задля цього у громадах створять жіночі ініціативні групи, які співпрацюватимуть з представниками влади. Активні мешканки пройдуть відповідне навчання. Потім – супроводжуватимуть і консультуватимуть постраждалих, як отримати безкоштовну допомогу – юридичну, психологічну, медичну.

«У липні проєкт стартує у Дніпрі, Кривому Розі, Синельниковому, Обухівській та Підгородненській громадах. Протягом десяти місяців зустрічатимемося з мешканками районів, місцевою владою, правоохоронцями. Проводитимемо інформаційні сесії, просвітницькі заходи, тренінги серед населення», – розповіла координатор з теми сексуального гендерно зумовленого насильства благодійного фонду «Слов’янське серце» Катерина Ханєва.

Проєкт «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» впроваджують ООН Жінки та ПРООН за підтримки жіночих організацій громадянського суспільства. Він реалізується на Дніпропетровщині, Полтавщині і з залученням деяких громад Донеччини.

Margaret

Recent Posts

У березні в Кам’янському народилося 76 дітей

Про це повідомили у КНП КМР "Міська лікарня №9". Попри всі виклики, попри війну –…

11 години ago

Тріумф кам’янського гандболу

27-28 березня у Кам'янському відбувся Відкритий чемпіонат Дніпропетровської області з гандболу серед хлопців та дівчат…

12 години ago

Консультаційні пункти з питань цивільного захисту в Кам’янському

Консультаційні пункти є осередками просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань серед населення відповідної адміністративної території з…

12 години ago

На лівобережжі Кам’янському сталося відразу дві аварії

Вдень 1 квітня на лівому березі Кам'янського з різницею у годину сталося відразу дві аварії.…

12 години ago

Кам’янчани успішно виступили на чемпіонаті України з шашок

З 23 по 31 березня у місті Івано-Франківську пройшов чемпіонат України з шашок -64 .…

13 години ago

Помер зірка фільму “Шалений Макс” Річард Нортон

Помер американський актор, кінопродюсер, каскадер та постановник трюків Річард Нортон. Артиста не стало в неділю, 30 березня. Сумну звістку підтвердила…

13 години ago