Про це РБК-Україна (проект Styler) розповіла керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції Шувар у Львові Тетяна Попович.
Минулого року виробництво томатів скоротилося через окупацію росіянами Херсонської області, де традиційно сконцентровано понад 40% загального виробництва вітчизняних томатів.
Цього року рекордними за обсягами реалізації томатів за останні три роки стали серпень та вересень (за даними ринку “Шувар”).
Причина активізації виробників на заході України.
“У пошуках компенсаторів херсонської продукції вони наростили обсяги виробництва майже на третину, порівняно з минулим роком”, – повідомила Попович.
Так, збільшили посадку на Закарпатті та у суміжних районах, де раніше ці овочі не вирощували.
Додатковим сприятливим фактором сезону стали погодні умови та незначні, але стабільні постачання з Одеської області, у т.ч. Ізмаїла.
Станом на другу половину жовтня сезон вітчизняних томатів із літніх теплиць можна вважати завершеним.
Більшість виробників уже завершили збирання та реалізацію свого врожаю, а збори в тепличних комерційних підприємствах поки невеликі через холодну погоду. Отже, пропозиція на ринку значно скоротилася, а зростання цін активізувалося.
Станом на 23 жовтня на ринку “Шувар” у Львові середня вартість вітчизняних томатів становить 58-60 грн за кг, і на 12% вище за цінову позначку на томати в аналогічний період минулого року.
Виробники пояснюють, що це обумовлено усуненням сезонності через погодні умови, адже цьогорічний урожай зібрали значно більший.
Також на ринку з’являються турецькі томати невеликих партій. Вже з другої половини листопада, коли на ринок вийде турецький помідор, ціна стабілізується, а пропозиція зросте.
Про це повідомив мер Андрій Білоусов. "Сьогодні ми відзначаємо першу річницю роботи Центру життєстійкості «Місце…
Мешканці Кам’янського звернули увагу на те, що популярний дитячий ігровий майданчик, розташований у центрі міста на…
18 травня актори Театру ім. Лесі Українки виїжджали на одноденні гастролі до Запоріжжя, де на…
24 травня у Кам’янському пройде спортивно-масовий захід “Велодень 2025”. Цьогорічна подія об’єднає юних учасників на…
У рамках реалізації молодіжної політики у Кам’янському заснували Об’єднання учнівського самоврядування — новий підрозділ Молодіжної…
Фільм Сари Джесіки Паркер "Перший ряд" про українську балетну трупу та ветерана війни Олександра Терена…