Про це повідомляє прес-служба Приватбанку.
“Майже три роки ПриватБанк був обмежений у розпорядженні 245 АЗС, які були поставлені на баланс банку до його націоналізації у 2016-му і одразу передано до лізингу, а потім до суборенди. Лізингоодержувачі вже заборгували державному банку понад 10 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.
За його словами адвоката ПриватБанку, історія тягнеться ще з 2016 року, коли перед націоналізацією банк поставив собі на баланс 248 АЗС шляхом звернення на предмети іпотеки, на виконання вимог НБУ.
Отримавши їх у власність АЗС, банк під керівництвом колишнього менеджменту відразу ж передав їх у фінансовий лізинг компаніям з орбіти групи “Приват”, уклавши 22 договори лізингу з 15 лізингоодержувачами. А ті, у свою чергу, передали АЗС до суборенди іншим компаніям тієї ж групи.
У ПриватБанку пояснюють, що погашення лізингових платежів відбувалося згідно з типовою для групи Ігорем Коломойським схемою: у перші роки платилися лише відсотки, згодом додавалася основна сума.
Водночас, оцінка при передачі АЗС на баланс банку була суттєво завищеною. Зрештою з 2018 року боржники скоротили лізингові платежі, а потім припинили їх зовсім. Відповідно невиконання умов договорів фінансового лізингу змусило ПриватБанк у 2019-2020 роках розпочати процес розірвання цих договорів та повернення АЗС під свій контроль.
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…