Які унікальні та наймістичніші замки варто відвідати на території України, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Інша назва – Замок князів Острозьких. Збудована на березі, де з’єднуються дві річки – Случ та Ікопот. Згідно з даними істориків, ця споруда була побудована на одному з основних шляхів татар.
Попри історичні події, що відбувались навколо цього замку – він зберігся до наших днів. Також, подейкують, що одним з охоронців твердині був характерник Северин Наливайко, а також що споруду відвідували гетьмани Богдан Хмельницький та Петро Дорошенко.
Старокостянтинівська твердиня (фото: Вікіпедія)
Будинок в Івано-Франківській області названий на честь нащадків Потоцьких – графського роду Реїв. Палац використовувався як житло представників роду до початку Другої світової війни. У 1945 році будинок перетворився на колгоспний свинарник.
В різні роки садиба була і сільськогосподарською школою, і психіатричною лікарнею і навіть гуртожитком. З 1995 році в садибі відкрили жіночий монастир, який проіснував до 2008 року.
Потім церква продала будівлю на аукціоні, після чого власники постійно змінювались. Нащадок роду пропонував розмістити в палаці центр міжнародних зв’язків діаспори, проте плани не реалізувались.
Садиба Реїв (фото: Вікіпедія)
Замок знаходиться у Закарпатській області на високій горі посеред лісу. Згідно з легендою, цю споруду побудували для захисту молодих дівчат. Саме тут ховали майбутніх наречених з благородних сімей до весілля.
Також, за ще однією легендою саме цей палац надихнув Жуля Верна на написання роману “Замок у Карпатах”. Біля підніжжя гори розташований Невицький стовп з вулканічного тифу. Навколо нього теж ходять легенди, що в часи язичництва до нього приходили жінки, які хотіли мати дітей.
Невицькій замок (фото: Вікіпедія)
Замок зовнішньо дуже нагадує казковий палац з мультфільмів. Біля споруди є великий Шарівський парк, у якому ростуть стародавні дуби, ясени, блакитні ялини, а також є декілька ставків, через один з них перекинутий місток. Він веде на цукрову гірку, з якою пов’язана легенда.
Третій власник замку – Кеніг, за прохання своєї хворої на туберкульоз дружини засипав її улюблену гірку тоннами цукру, щоб вона могла покататися влітку на санях.
Також є легенда про камінь любові, який можна побачити на одній з алей. Кеніг дізнався про зраду своєї коханої та наказав привезти кам’яний валун, на якому вона його зрадила.
Шарівський замок (фото: Вікіпедія)
Родина генерала Василя Попова була відомою своєю дивакуватістю, особливо через механічних ляльок у різних національних костюмах країн світу. А замок вважається найбільшою садибою Східної України.
Також, замок мав лазні, бальну залу, картинну галерею та бібліотеку, що зараз є експонатами музею, який відкрили у 1993 році.
У музеї є зали, що присвячені історії самої садиби, історії Другої світової війни, а також є зала етнографії. Також стіни прикрашають картини місцевих художників.
Замок Попова (фото: Вікіпедія)
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…