Український далекобійник Андрій два роки мандрує на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Разом із бортовим комп’ютером Максимом, що має завдання розважати пілота, вони повинні скинути контейнер із ядерними відходами в безодню чорної діри. Проте раптом Земля вибухає, і Андрій стає єдиною людиною у Всесвіті, поки на зв’язок із ним не виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Вирішивши летіти назустріч одне одному, вони розпочинають тривалу подорож, що триває три довгі роки, протягом яких їхні серця наповнюються коханням.
Світова прем’єра стрічки відбулася 7 вересня 2024 року на фестивалі в Торонто, і відтоді вона здобула 5 міжнародних відзнак: “Золотий восьминіг” та “Срібний Мельєс” на Страсбурзькому кінофестивалі, приз за найкращу режисуру на FilmFestival Cottbus (Німеччина), приз за найкращу акторську гру на Міжнародному кінофестивалі в Салоніках (Греція) та як найкращий художній фільм на фестивалі наукової фантастики Science+Fiction Festival (Італія).
З нетерпінням чекаємо стрічку в українських кінотеатрах!
У невеличкому містечку стається трагедія: прямо під час святкування випускного вечора зникають безвісти дівчина та її хлопець.
Мати дівчини Вікторія, успішна архітекторка (Ірина Островська), не вірить слідству й розпочинає власні пошуки. Але як це зробити, щоб не заплямувати репутацію, якщо є підозра, що донька займалася розповсюдженням наркотиків через інтернет? Ця історія перетворює врівноважену жінку на безжалісного монстра, готового йти по головах, аби не зруйнувати свій комфортний світ.
Стрічку створювали у копродукції України, Кіпру, Румунії та Польщі.
У ролі зниклої доньки — Дарина Федина, відома за роботою в серіалі “Спіймати Кайдаша”, де вона зіграла Мелашку. Зустрінемо ми у стрічці й Ірму Вітовську.
Амбітна та егоїстична кар’єристка Яна (Леся Нікітюк) випадково накладає на себе закляття: всі чоловіки, з якими вона кохається, перетворюються на собак. Тепер Яні доведеться якось жити, працювати й шукати кохання, перебуваючи під цим сексуальним прокляттям, до того ж — зі зграєю милих, але часом нестерпних, песиків. Проте це випробування вчить героїню справжньої турботи й любові, а також допомагає їй переосмислити своє ставлення до життя.
Для Лесі Нікітюк ця роль стала першою роботою в кіно. “Доводилося показати себе з різних сторін у буквальному сенсі цього слова, — каже телеведуча. — В картині чимало еротичних сцен. Що вам сказати: знімальна команда бачила все — мої груди, сідниці. Я цілувалася, займалася коханням. Все, що я дуже боялася випробувати в житті, тут відбулося”.
Партнерами Нікітюк на знімальному майданчику стали: Тарас Цимбалюк, Ольга Сумська, Артур Логай, Дмитро Сова, Артемій Єгоров, Наталка Денисенко, Анастасія Оружева та інші.
Фільм про життя й творчість видатного художника-авангардиста, автора славнозвісної картини “Чорний квадрат”, який народився й виріс у Києві.
Сюжет охоплює період його творчості від знаменитої виставки “0,10” до роботи в Художньому інституті, де 53-річний митець наважується відобразити у своїх творах Голодомор, який бачив на власні очі під час експедицій до українського села. Продюсерка Анна Паленчук та режисерка Дар’я Онищенко вирішили зняти цю стрічку, щоб повернути Україні Малевича, якого росіяни присвоїли собі.
Ми вирішили, що, зробивши фільм про Малевича, зможемо розказати світу про його українське коріння, — каже Паленчук.
Роль Казиміра Малевича зіграв Віталій Ажнов, в інших ролях — Христина Корчинська (Федорак), Марина Кошкіна (їй дісталася роль коханої Малевича Наталі) й актор Олександр Новіков, якій зіграв головного опонента Малевича, художника Володимира Татліна.
Військовий Антон (Юрій Кулініч) опиняється в зоні бойових дій і після обстрілу залишається у бліндажі, заваленому від прямого влучання снаряда. З численними травмами, на самоті, під землею він намагається вижити й вибратися зі смертельної пастки, використовуючи всі доступні засоби та ресурси.
Режисер, сценарист та продюсер стрічки — військовий з позивним “Оскар” Сергій Касторних.
Я знав не тільки про що хочу розказати історію, а і як. Кожну деталь, кожну дію, початок, фінал. Я знав все, що має відбуватись у фільмі. Вихід був тільки один: написати це, — каже Сергій Касторних.
У ролях: Юрій Кулініч, Андрій Ісаєнко, Анна Бірзул, Назар Грабар.
Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Молодята (Роман Луцький та Ірина Нірша) опиняються в окупації у квартирі без електрики, води та мобільного зв’язку. Відповідно, їхні стосунки проходять випробування цими умовами та небезпекою.
Світова прем’єра стрічки відбулася на Венеційському кінофестивалі, а національна — на кінофестивалі “Молодість”, де фільм здобув Гран-прі — “Скіфського оленя”. Також в арсеналі стрічки — головна нагорода Міжнародного кінофестивалю в Аррасі.
Події стрічки розгортаються в лютому 2022 року. Сімнадцятирічна Ольга, що має порушення слуху, та її родина лишаються в будинку на Київщині, який захопили російські солдати. Вони змушені боротися за життя, а Ольга — зробити практично неможливе, щоб знайти спосіб врятувати себе та своїх близьких.
У ролях: Ліза Козлова, Ахтем Сеітаблаєв, Анастасія Карпенко, Мирон Шувалов та ін.
Фільм знятий за технологією одного кадру.
Стрічка про подорож в Україну двох зведених сестер, Яшміни та Малґожати, які їдуть до окупованого міста Харківської області на пошуки пораненого батька-волонтера. Сестрам доведеться пройти крізь випробування війни, зокрема, обстріли, зіткнення з окупантами, загрозу загибелі та пережити трансформацію своїх стосунків.
Фільм, створений польським режисером Лукашем Карвовскі, почали знімати в Україні влітку 2022 року.
У ролях: Марина Кошкіна, Кароліна Жепа, Олександр Рудинський, Віталіна Біблів та ін.
В основі сюжету, що базується на реальних подіях, — історія унікальної операції, яку провели спецпризначенці ГУР та Третьої окремої штурмової бригади.
З окупованої території потрібно евакуювати жінку й чоловіка, що потрапили під обстріл ворога. Свідком місії стає американський журналіст, який постає перед складним вибором, бо на кону життя ще однієї людини. У заручниках перебуває 14-річна донька евакуйованого подружжя — росіяни вимагають обміняти її на іноземця. До операції підключаються спецслужби США.
У головній ролі знявся американський актор Хенлі Мартін, а його партнерами на майданчику стали реальні військовослужбовці та ветерани Сил оборони України, зокрема ГУР МО України, 3 ОШБр та військової спільноти.
Документальна стрічка Марії Стоянової, створена з фрагментів відеощоденників батька режисерки — фігуриста українського ансамблю “Балет на льоду”.
У ньому Марія переглядає записи закордонних гастролей свого батька в 1980-90-ті роки, зафільмовані упереміш із сімейними хроніками, та фіксує протистояння між утопічним уявленням про Захід і гнітючою радянською дійсністю.
Створення стрічки почалося 2021 року: Марія Стоянова хотіла дослідити “бачення раю”, яке мали її батьки й інші мешканці Радянського Союзу про західний світ. На момент початку широкомасштабного російського вторгнення фільм був змонтований наполовину та був поставлений на паузу після смерті Віктора Ониська, режисера монтажу, в грудні 2022 року. Йому і присвячена стрічка.
Фільм отримав головну нагороду Міжнародного фестивалю документального кіно DocuDays-2024.
У вівторок, 21 січня, в Дніпрі на перетині вулиць В’ячеслава Чорновола та Філософської сталася ДТП.…
Про це повідомили в Бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка. "Незабаром у Кам'янському! Руслан Горовий — український…
Баскетболісти ДЮФШ «Надія» 2012 року народження 17-19 січня у місті Кривий Ріг взяли участь у…
В авто російського актора Гоші Куценка, який є прихильником загарбницької політики путіна та підтримує війну в…
Вдень 21 січня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про займання будинку, розташованого на вулиці…
Відкрито продаж квитків на прем'єрні покази вистави "КОХАННЯ КЛЕОПАТРИ", яка пройде у Театрі ім. Лесі…