В університеті Кам’янського пройшов тренінг з безбар’єрності

З 19 по 25 травня 2025 року в Україні вперше проводиться Національний тиждень безбар’єрності. Захід ініційований Міністерством культури і стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку та Радницею – Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.
Реалізація Національного тижня безбар’єрності є частиною виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору до 2030 року. Ініціаторкою впровадження політики безбар’єрності в Україні є Перша леді Олена Зеленська.
Основною метою Національного тижня безбар’єрності є формування в суспільстві культури безбар’єрності через інформаційні кампанії, мотивацію до змін і популяризацію рівних можливостей для всіх.
Ключовими повідомленнями Національного тижня безбар’єрності є:
– безбар’єрність – це коли дитячий візок, милиці чи старість не є перепоною;
– інклюзивне середовище – це комфортне місто (село) для кожного і кожної;
– твоє ставлення та поведінка – вже частина безбар’єрного світу;
– безбар’єрність створює простір можливостейдля кожного і кожної з нас;
– те, що зручно для когось іншого – зручно і для тебе.
Наративи тижня безбар’єрності:
1. Безбар’єрність – це коли ми можемо , а не про наші обмеження. Це шанс на вільне життя, навчання, роботу і самореалізацію для всіх.
2. Вільний доступ – це шлях до незалежності та самостійності. Коли середовище зручне – відкривається весь світ.
3. Доступне суспільство – суспільство рівних стартів. Безбар’єрність гарантує можливість кожному реалізувати свій потенціал.
4. Різноманіття – це ресурс, а не проблема. Кожен має талант, і суспільство має дати простір його реалізації.
5. Сильна країна – та, де є можливості для кожного. Військові, молодь, люди з інвалідністю, старші – усі мають право бути активними.
У межах Національного тижня безбар’єрності Психологічною службою університету Дніпровського державного технічного університету 20 травня 2025 року було проведено тренінг «Безбар’єрність як нова українська цінність».
У тренінгу взяли участь здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники Дніпровського державного технічного університету.
З вітальним і пояснювальним словом з приводу Національного тижня безбар’єрності на початку тренінгу виступила проректор з навчально-методичної роботи Олена Леонідівна Глущенко.
На тренінгу слухачі отримали корисні роз’яснення про поняття безбар’єрності, інклюзії, Національну стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні та інші юридичні документи, які спрямовані на забезпечення рівного доступу всіх громадян до різних сфер життя.
Були розглянуті проблеми безбар’єрності в Україні та шляхи долучення до реалізації безбар’єрного простору в Україні кожного та кожної.
Учасникам тренінгу були запропоновані навчальні тести, які одночасно були спрямовані й на розвиток обізнаності, й на перевірку вже існуючих знань про безбар’єрність, та інша корисна інформація з безбар’єрності.
Тренінг «Безбар’єрність як нова українська цінність» став важливим етапом у формуванні культури безбар’єрності серед учасників освітнього процесу Дніпровського державного технічного університету. Завдяки активній взаємодії, учасники не лише збагатили свої знання, а й отримали розуміння, що можуть стати ініціаторами реальних змін у своєму освітньому середовищі.
Щоб отримати ще більше інформації з безбар’єрності, зверніть увагу на такі документи:
– «Довідник безбар’єрності», доступний за посиланням https://bf.in.ua/;
– бренд-бук з безбар’єрності, доступний за посиланням https://barrierfree.crevv.com/.
Також можна ознайомитись з інформацією по безбар’єрності на сторінках:
– Першої Леді України Олени Зеленської (офіційні сторінки в Facebook, Instagram, Twitter) як ініціаторки впровадження політики безбар’єрності;
– Радниці-Уповноваженої з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної (офіційні сторінки в Facebook, Instagram);
– Міністерства культури та стратегічних комунікацій України (офіційні сторінки в Facebook, Instagram).
За потреби у консультації, проведення психологічного тренінгу тощо, звертайтеся до Психологічної служби ДДТУ, яка розташована в аудиторії 133а, або за електронною адресою: annapsyconsult@gmail.com. Також можна написати в особисті повідомлення на сторінці Психологічної служби ДДТУ у соціальній мережі Meta Facebook: http://surl.li/lwgio.
Олена

Recent Posts

Кам’янчан запрошують на прибирання Курилівського котловану та рибальські змагання

У суботу, 24 травня, активісти запрошують усіх рибалок Кам'янського і шанувальників чистого довкілля долучитися до…

53 хв. ago

У театрі Кам’янського пройшов перший фінал фестивалю “Січеславна”

20 травня стартував фінал XXX Фестивалю-конкурсу на найвищу театральну нагороду Придніпров'я "Січеславна". Журі у складі…

1 годину ago

У Дніпрі до кінця осені не курсуватиме трамвай №1

У Дніпрі з літа й майже до кінця осені не курсуватимуть трамвай №1 та низка…

2 години ago

Скарлетт Йоганссон проти динозаврів: “Світу Юрського періоду 4” вийде вже влітку (відео)

Кінокомпанія Universal Pictures показала новий трейлер науково-фантастичного екшну "Світ Юрського періоду: Відродження" (Jurassic World Rebirth), що…

3 години ago

На Дніпропетровщині зростає захворюваність на кишкові інфекції

Епідеміологічна ситуація на Дніпропетровщині: рівень ГРВІ знижується, але зростає кількість кишкових інфекцій. Про це повідомив…

3 години ago

На Дніпропетровщині викрили чоловіка, який зберігав зброю та боєприпаси

Правоохоронці Нікопольщини викрили місцевого мешканця на зберіганні зброї та боєприпасів: фігуранту повідомили про підозру. В ході…

3 години ago