Про небезпеку цієї рослини-гіганта нагадують уже багато років. Для довідки, саме отруйний сік рослини борщівник може спричинити опіки шкіри. У складі всіх частин борщівника міститься речовина фурокумарин, яка знижує здатність шкіри захищатися від ультрафіолетового опромінення сонячного світла. Відтак під дією ультрафіолетових променів шкіра отримує опіки – переважно це почервоніння або поява міхурців, тобто 1-а і 2-а стадії опіку шкіри. Відомо, що для таких уражень шкіри властивий тривалий період загоєння ран – від місця до декількох. Ще більших уражень завдає сік борщівника, потрапляючи на слизові оболонки: в очі (через тертя руками) та до рота. А спека і яскраве сонце – найсприятливіші умови для дії «отрути».
Як не дивно, але борщівник часто приваблює всіх своїми велетенськими розмірами. Довжелезні, понад 2 метри, зелені, соковиті батоги із квітами-парасольками на верхівці, схожими на квіти петрушки так і ваблять городян зробити ефектне фото. Проте контакт із такою рослиною точно не залишить гарних спогадів.
Отже, перебуваючи на відпочинку будьте пильними та не чіпайте цього небезпечного «велетня».
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…